Navštivte botanické zahrady v Chorvatsku 1


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je zemí, která nenabízí jen letní dovolenou u moře a na pláži, i když takhle tuto zemi znají statisíce lidí. Jde o velmi oblíbenou letní destinaci, není tedy pochyb o tom, že je Chorvatsko opravdu hojně navštěvované. Avšak Chorvatsko toho může nabídnout mnohem víc, než je letní dovolenou, pláže, moře.

Disponuje mnoha památkami, národními parky a místy, které stojí za návštěvu. Pokud tedy hodláte strávit v Chorvatsku dovolenou, ale nechcete jí celou proležet na pláži, pak pro vás máme tipy na výlety! Navštivte v Chorvatsku botanické zahrady!

K výletům i k relaxaci

výlety v chorvatskuV Chorvatsku najdete několik botanických zahrad a pro turisty jsou velmi přitažlivé. Najít je můžete na pobřeží nebo také v přilehlém vnitrozemí. Slouží nejen k výletům, ale také pro odpočinek, relaxaci. Jsou také místem, kde se dozvíte mnoho nových informací a můžete zde zavítat, abyste si užili relax, našli svou oázu. Jedete-li na dovolenou do Chorvatska, pak jistě navštivte jednu z botanických zahrad.

Uděláte si výlet, skvěle si odpočinete, dozvíte se mnoho zajímavých informací a také se pokocháte bohatou flórou, která je v chorvatských botanických zahradách opravdu velmi krásná. Doslova vás láká k návštěvě!

Velebitská botanická zahrada (Velebitski botanički vrt)

Národní park Severní Velebit disponuje krásnou horskou botanickou zahradou. Najdeme jí v místě Modrić dol. V této botanické zahradě je většina druhů flóry národního parku. Tato flóra je na území celého Chorvatska nejvzácnější.

zahrady v chorvatsku

Uvidíte zde dokonce i druhy lesního porostu z jednotlivých výškových pásem Velebitu. Najdete zde dále alpínské rostliny, horské louky. Dále můžete narazit na vzácné endemity, vzácné horské rostliny. Jedná se o nejstarší horskou botanickou zahradu a její součástí je také botanická stanice.

ubytování Opatija
Levné apartmány v Opatiji

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2015, Kategorie : Magazín