Navštivte ostrov bez aut, kouzelný Lopud!


ubytování Chorvatsko

Tenhle chorvatský ostrov je jedním z těch míst, které považujeme za kouzelné. A s největší pravděpodobností to budete cítit zrovna tak, pokud se sem vypravíte. Co je tady tak výjimečné? Možná se budete divit!

Lopud je ostrov v Jaderském moři nedaleko Dubrovníku a je součástí Elafitských ostrovů. Za krásou se zkrátka musí daleko, a tak i sem pojedete téměř přes celé Chorvatsko. Ostrov má rozlohu pouhých 4,6 km², proto vás možná nepřekvapí, že tu najdete jen jednu obec. Má stejný název jako ostrov sám, tedy Lopud, a leží na severozápadě ostrova pří pobřeží. Celý ostrov má přibližně 250 obyvatel, z nichž většina žije právě zde.

Maličký ostrov, který vás zklidní!

Přestože se může zdát, že je tento ostrov „nudný“, tím, jak je malý, tak věřte, že právě v tom tkví jeho kouzlo. Tady zjistíte, že nepotřebujete spoustu atrakcí, restaurací, kaváren, zážitků, výletů a podobných turistických lákadel, a přesto zažijete dovolenou, na kterou nezapomenete.

Ubytujte se tak, abyste měli výhled na moře a byli mu co možná nejblíže. Co každé ráno budete mít před očima? Překrásný výhled na širé moře, rozkvetlé květiny a racky. Možná na malou promenádu, kde si pár místních bude číst noviny. Něco vám bude připadat divné, takový podivný klid a ticho. Co to je? To je život bez aut! Na tento ostrov se s ním prostě nedostanete! Tohle je relax, jaký si dnes všichni zasloužíme! Tak vyjděte ven a okoukněte rybářské lodě, které se vrátily s úlovkem z moř. Jednu z těchto rybek si dnes můžete dát v místní restauraci k obědu.

Pláž Šunj ostrova Lopud

Navštivte jednu z nejkrásnějších písečných pláží

Přestože pláž ve městě je pěkná, čistá a vhodná pro rodiny s dětmi, na ostrově můžete trávit čas na jedné z nejúžasnějších pláží v celém Chorvatsku. Stačí se jen vypravit cestou skrz ostrov na druhou stranu od místa, na které jste připluli. Budete odměněni překrásnou písečnou pláží Šunj, se kterou se nebudete chtít rozloučit.

ČTĚTĚ:   Nové luxusní hotely v Chorvatsku

Výlet na nejvyšší vrchol a za nejvyššími evropskými palmami!

Na Lopudu si můžete udělat výlet na jeho nejvyšší vrchol, kde stojí španělská pevnost Sutvrač. Nabízí se tu krásný výhled na ostrov a ostatní přilehlé ostrovy v Jaderském moři.

Ostrov má také jedno prvenství. Tvrdí se, a my tomu věříme, že tu rostou nejvyšší palmy v celé Evropě. Jistě znáte obrázky z Los Angeles, kde místní bulváry lemují vysokánské palmy. Tak přesně takové, ne-li vyšší, můžete spatřit i na Lopudu! Až tu budete, vydejte se na procházku k betonovému Grand Hotelu (mimochodem také prý vůbec první betonový hotel v Evropě!!) a tam je můžete spatřit.

Lopud

Proč je dnes dříve slavný ostrov téměř zapomenutý?

Lopud dříve býval domovem čtvrtiny námořnictva a několik nejslavnějších námořníků byli ti, co se na ostrově narodili. Ostrov měl důležité postavení, o čemž svědčí i velké množství kostelů, které tu najdete. Bylo místem kultury a je nepředstavitelné,že tu v 17. století žilo neuvěřitelných 14 000 obyvatel!

V roce 1667 zasáhlo Lopud a město Dubrovník silné zemětřesení, ze kterého se Lopud, na rozdíl od Dubrovníku, už nezotavil. A tak tu dnes leží „jen“ překrásný malý ostrůvek plný historických budov a kouzelné přírody.

Místní však o období slávy ostrova vědí a cení si tohoto kouzelného místa. Možná právě proto tu z kláštera vytvořili neuvěřitelně luxusní a zajímavý hotel. Ano, právě tento nenápadný ostrůvek se pyšní tím, že tu stojí jeden z 5 nejprestižnějších chorvatských hotelů. Pokud chcete něco extra, ubytujte se tu na jednu noc. Garantujeme vám, že na ní nikdy nezapomenete!

Lopud je také skvělým místem na výlet z Dubrovníku. Pokud tu trávíte svou dovolenou, udělejte si výlet na jeden nebo dva dny na tento nezapomenutelný ostrov. Nebudete litovat!

ČTĚTĚ:   Veselé Vánoce z Chorvatska se slevami ubytování

 

levné apartmány Dubrovník
Ubytování v Dubrovníku

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2020, Kategorie : Chorvatsko