Nejkrásnější advent v Chorvatsku zažijete v Osijeku


ubytování Chorvatsko

Stýská se vám po Chorvatsku? Neodpírejte si ho ani v zimě. Takový advent v Chorvatsku může být opravdu kouzelný! Tentokrát vás zveme do Osijeku. Města, které bývá v létě trochu zapomenuto, avšak v zimě září krásou jako žádné jiné město široko daleko. Právě tady totiž můžete zažít nejkrásnější advent v Chorvatsku!

Osijek leží ve Slavonii na severu Chorvatska nedaleko hranic s Maďarskem a Srbskem. Je plné historických skvostů. Například kostel svatého Petra a Pavla představuje jednu z nejvýznamnějších historických památek v regionu. A zahrady krále Petra Kresimira IV s malým jezírkem, které jsou v létě plné zeleně a nádherných květin, jsou úžasnou oázou klidu a balzámem na duši.

Tisíce světel, pohádková tramvaj a vybrané adventní lahůdky

Osijek celý prosinec, tak jako každý rok, září do světa. Vzduch je tu plný vůní svátečních pochoutek a tisíce zářivek osvětluje historická a kulturní skvosty města, což mu dodává magickou zimní atmosféru. Není se čemu divit, že si právě advent v tomto městě byl už podruhé oceněn jako ten nejkrásnější v Chorvatsku.

Pevnost v barokním centru města je barevně rozdělena na tři zábavná a kouzelná místa, a to po celý prosinec. Na náměstí Juraje Križaniće můžete ochutnat slané i sladké tradiční adventní zákusky a snacky, stejně jako alkoholické i nealkoholické nápoje. Vyzkoušejte pečené klobásy v pečivu, fritule, langošice a sarmiky. A k tomu všemu hudební doprovod známých místních umělců.

Ve stáncích je možné zakoupit ručně vyráběné suvenýry a další produkty místní výroby. Na hlavní náměstí Nejsvětější Trojice budou zdobené vánoční stromky a jiné vánoční instalace. A jako třešnička na dortu bude městem projíždět krásně zdobená Osijecká tramvaj s pohádkovým příběhem pro děti.

Adventní procházka a zábava pro děti i dospělé

Centrum města u katedrály sv. Petra a Pavla zdobí obrovská nazdobená borovice a adventní věnec. Vydejte se srdcem města přes Evropskou třídu a užijte si pohled na okouzlující ulice se secesními domy, paláci a nejkrásnějšími parky města. Park Sakuntala, park krále Tomislava, a park krále Petra Krešimira jsou úžasné v každou roční dobu.

ČTĚTĚ:   Místa s písečnými plážemi. Do Chorvatska s dětmi!

Dospělí si mohou užít víkendovou zónu pro celonoční zábavu, kterou již tradičně najdou v ulici Franjevacka. Děti zase potěší Santova centrála, do které každý den od 15. do 24. prosince zavítá sám Ježíšek! A odkud je nejlepší výhled na pevnost? Samozřejmě že z ruského kola, které je největší v Chorvatsku.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Pro 2023, Kategorie : Chorvatsko