Nejkrásnější chorvatské ostrovy II.


ubytování Chorvatsko

V předchozím příspěvku jsme zahájili naše představování těch nejkrásnějších ostrovů, které můžeme nalézt v Jadranu a které spadají do chorvatského teritoria. Pokračovaní naší pouti nás opět zanese na malebné skalnaté ostrovy, které se pro svou krásu staly vyhledávaným turistickým cílem.

Olivový Cres
lubenice-cresTento ostrov patří svou rozlohou k jedním z největších, které by jste mohli v Chorvatsku nalézt. Je 62 kilometrů dlouhý a dva až třináct kilometrů široký. Při příjezdu k tomuto ostrovu na Vás bude působit díky mnoha příkrým útesům na pobřeží velmi nehostinně. Vnitrozemí je však jedním z nejhezčích míst celého Chorvatska, díky všudypřítomným olivovým hájům.

Olivovníky ještě doplňuje asi 1 110 dalších botanických druhů rostlin, díky čemuž je tento ostrov třetím florálně nejrozmanitějším ostrovem v Evropě hned po Sardinii a Krku. Na ostrově naleznete veliké množství kamenných městeček, jejichž datum založení sahá do minulých století. Příkladem za všechny může být městečko Lubenice, která stojí na příkrém skalním útesu. Velmi malebné je také hlavní město tohoto ostrova s názvem Cres, které se může pochlubit starověkým opevněním a také průplavem, jehož vznik se datuje do druhého tisíciletí př. n. l..

Ostrovy Pakleni
Pokud toužíte strávit dovolenou na ostrově, který bude patřit jen Vám, nemusíte cestovat až do Karibiku. Ostrovy Pakleni nabízejí 16 jednotlivých ostrůvků, kdy každý nabízí něco jedinečného. Společné jsou však krásné pláže s minimem turistů a modré laguny. Tyto ostrovy tvoří jakousi bránu do Hvaru a právě Hvar je místem odkud se na tyto ostrovy nejlépe dostanete.

V samotném Jadranu je mnoho velmi krásných ostrovů, které stojí za to navštívit. Svou pozornost by jste měli věnovat Krku, Pagu či Korčule. Zkrátka míst kam se v Chorvatku podívat je mnoho, proto se nebojte objevovat krásy této země.

ČTĚTĚ:   Lze jet na kole do Chorvatska?
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2014, Kategorie : Magazín