Nejkrásnější místa Chorvatsko – Dubrovník – ostrov Korčula


ubytování Chorvatsko

Dnes se vydáme za nejkrásnějším místem jižní Dalmácie, do okolí krásného historického města Dubrovník – na ostrov Korčulu.

Ostrov Korčula vyhrál v anketě coby nejkrásnější přírodní místo této oblasti a jistě se jedná o krásné místo, vždyť je to nejzalesněnější ostrov Chorvatska.

Ostrov Korčula byl obýván již v pravěku, což dokazují místní archeologická naleziště (ostatně není divu, komu by se tam nechtělo žít 🙂 ). V 6. století před Kristem sem přicházejí Řekové, aby zde založili svou osadu, aby se tato oblast později stala římskou kolonií nazvanou Ilirika. Slované sem pronikají v 7. století a zakládají svůj stát, jehož součástí byla i Korčula. Tolik něco málo k historii ostrova, ale příroda je tím, čím je tento ostrov obdařen nejvíce – množství krásných pláží a zátok přímo lákají k odpočinku a relaxaci, takže není divu, že zde našli své místo i luxusní hotely a apartmány, které se tak nachází vedle staletých vinohradů a olivovníků a doplňují tak neuvěřitelně nádhernou atmosféru, která sem láká turisty. Zkuste se sem podívat a jistě i Vás tato oblast okouzlí a rádi se sem znovu vrátíte.

 

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Městečko Skradin u Šibeniku
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2013, Kategorie : Chorvatsko