Nejkrásnější pláže na Makarské. Znáte je?


ubytování Chorvatsko

Makarská riviéra je bezesporu jedno z nejkrásnějších míst Chorvatska. Pobřežní pás dlouhý přibližně 60 km vyplňují příjemná městečka se svými promenádami plnými kaváren a restaurací. Hned u nich šplouchá moře s křišťálově čistou vodou a za zády se tyčí vysoké kopce pohoří Biokovo. Makarská riviéra má ale především úžasné pláže, na kterých bychom se mohli válet celý den. Níže najdete ty, které jsou podle nás nejlepší. Je mezi nimi i ta vaše „topka“?

Makarské pláže jsou vskutku unikátní a jsou slastí pro každého plážového závisláka. Na pobřeží dlouhém přes 50 kilometrů najdete krásné zátoky a zákoutí, o kterých se vám ani nesnilo! Mnoho těchto pláží jsou vyznačeny Modrou vlajkou, symbolem, kterým jsou označované pláže s vynikající kvalitou vody a veškerým zázemím. Takže jaká místa považujeme za taková, která by rozhodně měla patřit do vašeho chorvatského itineráře? Tady jsou!

Punta Rata – Brela

Určitě se jedná o nejznámější pláž Makarské riviéry a jednu z nejkrásnějších, kterou tady můžete navštívit. Poznáte ji podle jedinečné skály, která ční z blankytně modrého moře. Skála je symbolem nejen této pláže, ale celého letoviska Brela.

Pláž Makarska

V letovisku Makarska leží jedna z nejnavštěvovanějších pláží regionu. Slavná pláž Makarska je dlouhá přibližně 1500 metrů a najdete tu velké množství restaurací, barů, kaváren a občerstvení. Nachází se v zátoce Donja Luka, asi 10 minut chůze od starého města. Oblázková pláž má pozvolný vstup do moře a přírodní stín tu tvoří borovice. Najdete tu také vodní park a je tu spousta možností, jak se v moři pobavit. Zkusíte jízdu na banánu nebo paddle boarding?

Vruja – klenot nedaleko Brely

Nedaleko výše zmíněné Brely najdete před turisty dobře utajovanou pláž Vruja. Tato pitoreskní přírodní zátoka nabízí úžasné prostředí v téměř nedotčené přírodě. Až se vykoupete v nádherně čisté vodě, sedněte si na kameny a jen si užijte ten úžasný klid a krásnou přírodu kolem. Tady není bar, ani restaurace, zato je to skvělé místo pro relaxaci a odpočinek.

ČTĚTĚ:   Fakta o Chorvatsku, které vás nejspíš překvapí

Pláž v Tučepi

Tuhle pláž mají v oblibě především rodiny s dětmi. Je dlouhá 4 kilometry a najdete na ní jemné oblázky. I tady je na výběr z mnoha restaurací, supermatketů, kaváren a obchodů se suvenýry.

Dračevac Beach – Podgora

Tuhle pláž poblíž letoviska Podgora si určitě zamilujete. Leží v zátoce dlouhé přibližně 400 metrů a nabízí tak dost místa pro zamilované páry, rodiny s dětmi i nudisty, kterým je zde také vyhrazena část. Užijte si stín z borovic, krásné výhledy a průzračně čisté moře. Co víc si o dovolené přát?

Pláž Ikovac – Baška Voda

Baška Voda je dalším z oblíbených míst na Makarské. Najete tu pláž Ikovac, která leží severně od přístavu. A co vás tu nadchne? Bílé oblázky, nádherně čistá voda a dramatické výhledy na kopce pohoří Biokovo za vámi. Borovice poskytují chladivý stín a barmani v příjemných barech vám namíchají skvělé drinky!

Duba – poblíž letoviska Blato

Nedaleko oblíbeného letoviska Blato na jihu Makarské riviéry najdete krásnou odlehlou pláž Duba. Představuje úžasné místo na relaxaci a nerušené plavání. Chcete-li se koupat mimo turistický ruch, zamiřte si to sem. Budete nadšeni z krásné okolní přírody!

A která je ta vaše nejblíbenější pláž na Makarské?

 

levné apartmány Makarská
Ubytování v Makarske

9 Responses to Nejkrásnější pláže na Makarské. Znáte je?

 1. Magda Čonkova

  Jó jezdím tam 26let

 2. Mária Čarnoká

  Jasne. Dovolenka v Chorvatsku aj cestou do Medzugoria a spat.

 3. Pavla Musilová

  Jo hlava na hlavě

 4. Marie Podhorska

  Jezdíme taky každý rok a vždy relax pohoda

 5. Petr Binder

  Elvir Mehić také Vás zdravíme!!!

 6. Petr Binder

  Elvir Mehić chlape není zač,máme Vás moc rádi a je nám čest že jsme Vás Poznali!!!

 7. Jaroslav Renáta Humphrey

  nejkrásnější je ta pláž, kterou si najdete sami pro sebe…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2020, Kategorie : Chorvatsko