Nejkrásnější pláže v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko
Průvodce nejkrásnějšími a nejoblíbenějšími plážemi v Chorvatsku.

Chorvatsko je známé svými krásnými plážemi, které lákají turisty z celého světa. Pokud plánujete dovolenou v této zemi, je třeba se zaměřit na výběr správné pláže, která vám umožní maximální relaxaci a zároveň vám poskytne nezapomenutelný zážitek.
V tomto průvodci vám představím nejkrásnější a nejoblíbenější pláže v Chorvatsku, které si určitě nenechte ujít.

pláž Zlatni Rat, ostrov Brač

pláž Zlatni Rat, ostrov Brač

Zlatni Rat je nejznámější a nejkrásnější pláž na ostrově Brač. Pláž se nachází poblíž města Bol a je charakteristická svým tvarem, který připomíná jazyk, který se mění podle směru větru a mořských proudů. Jedna z nejznámějších a nejfotografovanějších pláží Chorvatska. Pláž je obklopena křišťálovou vodou a borovicovým lesem. Pláž je oblíbená u surfařů a windsurfingových nadšenců, protože jsou zde ideální podmínky pro tyto sporty.

pláž Bačvice, Split

pláž Bačvice, Split

Bačvice je nejpopulárnější pláž ve Splitu a je ideální pro rodiny s dětmi. Pláž je tvořena jemným pískem a má velmi pozvolný vstup do moře. Na pláži jsou k dispozici slunečníky a lehátka a také restaurace a bary. Pokud hledáte více akce, můžete si zahrát plážový volejbal nebo si pronajmout nafukovací kajak.

pláž Stiniva, ostrov Vis

pláž Stiniva, ostrov Vis

Stiniva je malá pláž na ostrově Vis a je tvořena kamennými stěnami.
Úzká zátoka je obklopena vysokými skalními stěnami, které tvoří jakousi bránu k moři. Na pláž se dostanete buď pěšky po strmé stezce z vesnice Žužec nebo lodí z města Vis, což jí dává určitou izolaci a klid. Voda zde má průzračnou modrou barvu a je ideální pro potápění a šnorchlování. Pláž je obklopena nádhernou přírodou a je jedním z nejkrásnějších míst v Chorvatsku. Pokud se rozhodnete jít pěšky, připravte se na strmý sestup a úzkou cestu, ale rozhodně to stojí za to.

pláž Punta Rata, Makarská

pláž Punta Rata, Makarská

Punta Rata se nachází na Makarské riviéře a je jednou z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Pláž je tvořena bílým oblázkovým kamením a je obklopena stromy a zelení. Voda je zde velmi čistá a průzračná a je ideální pro plavání a potápění. Na pláži jsou k dispozici slunečníky a lehátka a také restaurace a bary. Navštivte tuto pláž v době, kdy slunce zapadá, abyste si užili krásné výhledy na moře a okolní krajinu.

ČTĚTĚ:   10 nejkrásnějších chorvatských ostrovů

pláž Sakarun, ostrov Dugi otok

pláž Sakarun, ostrov Dugi otok

Sakarun je pláž na ostrově Dugi Otok a je jednou z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Pláž je tvořena bílým pískem a je obklopena borovicovým lesem. Voda zde má nádhernou azurovou barvu a je ideální pro plavání a šnorchlování. Na pláži jsou k dispozici slunečníky a lehátka a také restaurace a bary. Pokud hledáte klid a pohodu, Sakarun je ideální volbou.

pláž Saplunara, ostrov Mljet

pláž Saplunara, ostrov Mljet

Pláž Saplunara na ostrově Mljet. Pokud máte rádi písčité pláže s jemným břehem a klidnou atmosférou, pak byste neměli vynechat Saplunaru na ostrově Mljet. Tato zátoka je lemovaná borovicovým lesem, který poskytuje stín a soukromí. Voda je průzračná a teplá a vhodná pro rodiny s dětmi nebo šnorchlování. Saplunara byla také oceněna Modrou vlajkou. Na ostrov Mljet se dostanete trajektem ze Splitu nebo Dubrovníku.

pláž Kraljičina plaža, Nin

pláž Kraljičina plaža, Nin

Kraljičina pláž u města Nin je další písčitou pláží v Chorvatsku, kterou si oblíbila i bývalá jugoslávská královna Marija Karađorđević. Pláž leží nedaleko od historického města Nin. Pláž nabízí neskutečný výhled na horu Velebit. Voda je průzračná a léčivá díky obsahu jodu a soli. Plaž je také známý svým blátivým bahnem, které má blahodarné účinky na kůži a klouby. Pokud máte rádi historii a kulturu, můžete si také prohlédnout starobylé kostely a muzea v Ninu.

pláž Nugal, Tučepi

pláž Nugal, Tučepi

Nugal je krásná pláž na Makarské riviéře mezi Makarskou a Tučepi. Pláž je ideální pro ty, kteří hledají klid a samotu. Pláž je tvořena kameny a je obklopena skalami a stromy. Voda zde je velmi čistá a průzračná a je ideální pro plavání a šnorchlování. Pokud se rozhodnete tuto pláž navštívit, připravte se na strmý sestup a úzkou cestu. Pokud hledáte krásnou a klidnou pláž, Nugal je ideální volbou.

pláž Banje, Dubrovník

Pláž Banje u Dubrovníku je jednou z nejpopulárnějších a nejluxusnějších pláží v Chorvatsku. Leží přímo u starého města Dubrovníku a nabízí úchvatný výhled na jeho hradby a ostrov Lokrum1. Pláž je oblázková a voda je modrá a čistá. Na pláži si můžete pronajmout lehátka, slunečníky nebo kajaky a vychutnat si atmosféru města. Pláž má také noční klub pro ty, kteří chtějí pokračovat ve zábavě i po setmění. Na pláž se dostanete pěšky z centra Dubrovníku.

ČTĚTĚ:   Počty turistů v Chorvatsku za minulý rok

pláž Bijeca, Medulin

pláž Bijeca, Medulin

Pláž ve městě Medulin je jednou z nejpopulárnějších a nejpísčitějších pláží v Chorvatsku. Nachází se v jižní části Istrie, nedaleko města Pula. Pláž se jmenuje Bijeca a má délku více než 1 km. Pláž je ideální pro rodiny s dětmi, protože má velmi mírný a postupný vstup do vody. Na pláži si můžete užít různé aktivity jako vodní skútry, banány, tobogány nebo aquapark. Na pláži se také nachází několik restaurací, barů a obchodů s občerstvením.

pláž Zrče, Novalja

pláž Zrče, Novalja

Pláž Zrće je asi nejživější pláží v Chorvatsku. Nachází se na severovýchodě ostrova Pag nedaleko města Novalja. Pláž je oblázková a má několik částí pro různé typy návštěvníků: pro neplavce, pro děti a pro osoby se zdravotním postižením. Na pláži se nachází čtyři plážové kluby (Noa, Papaya, Kalypso a Aquarius), které patří mezi nejlepší na světě. Na pláži se konají každodenní i noční párty s hudbou různých žánrů a s účastí známých DJů z celého světa. Pláž je také rájem pro milovníky vodních sportů jako jsou windsurfing, wakeboarding, jet ski nebo flyboard.

Toto jsou jen některé z nejkrásnějších pláží v Chorvatsku. Chorvatsko má mnoho dalších nádherných pláží, které stojí za to navštívit. Při plánování dovolené v Chorvatsku si nezapomeňte udělat čas na návštěvu některé z těchto krásných pláží a levné ubytování najdete přímo od majitelů apartmánů na www.UBYTOVANIvCHORVATSKU.cz

Nejkrásnější pláže v Chorvatsku
4 (80%) 3 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2023, Kategorie : Aktuality z Chorvatska