Nejkrásnější vodopády Chorvatska. Takovou krásu si nenechte ujít!


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko a čistá voda, to je nerozlučná dvojka. Není to ale jen moře a krásné pobřeží. Přírodní perly se skrývají i v jeho vnitrozemí, o čemž se mnozí z vás už dávno přesvědčili při návštěvě chorvatských národních parků. Tentokrát jsme se zaměřili na vodopády. Krásné, divoké, některé vysoké, jiné malé. Hlavně ale stále plné života! Jaké jsou ty nejkrásnější vodopády Chorvatska? Přinášíme pohledy na ty, o kterých si myslíme, že jsou TOP a informace o nich, které jste možná doposud nevěděli!

Skradinski Buk, NP Krka

krka

Tento nádherný vodopád s výškou 39 metrů, z kterého průzračná voda padá do krásného přírodního bazénu, se nachází v národním parku Krka. Dostanete se sem za 20 minut jízdy z města Šibenik.

Slunjské vodopády, Rastoke

slunj

Někdy označovány jako Slunjské vodopády, jindy jako vodopády Rastoke. Jedná se o totožnou přírodní památku, kterou najdete v blízkosti města Slunj. Jedná se o odlehlou oblast, kde se potkávají řeky Sljunčice a Korana. V téměř zapomenuté osadě Rastoke stále stojí mlýn který vodopád pohání až do dnešních dnů. Je to tu kouzelné, malebné a romantické a hlavně turisty málo navštěvované, takže si tu přírodní krásu můžete nerušeně užívat plnými doušky.

Slapovi Mrežnice, Karlovac

Tento velmi nízký vodopád na široké řece Mrežnice je zasazen v překrásné přírodě. A proč ho zmiňujeme? Není ani vysoký, ani divoký, ale je úžasným místem pro raftaře! Pokud jste tedy milovníci raftů, rozhodně se sem vydejte. Najdete ho u města Karlovac.

Není možné, abychom v našem výčtu nejkrásnějších vodopádů opomenuli národní park Plitvická jezera. Tady se nachází vodopádů a kaskád, až se vám z toho hlava bude motat. My zmiňujeme dva z nich.

Sastavci a Veliki Slap, Plitvice

Za nejkrásnější jsou považovány vodopády Sastavci. Padá do nich voda ze vzdálenějšího a vodopádu s názvem Veliki Slap. Sastavci mají výšku 49 metrů a právě tady je místo, kde pramení řeka Korana. Vodopády Veliki Slap padají z výšky 78 metrů a jsou tak největší v celém Chorvatsku. Krása obou vám vezme dech! Pokud jste ještě nenavštívili Plitvice, není na co čekat, tuhle nádheru musíte vidět.

ČTĚTĚ:   Do Chorvatska na podzim? Přinášíme důvody, proč ano!

Strbački Buk, hranice Bosny a Hercegoviny

Nádherné kaskády o různých výškách, které formují úžasný objekt, je lahůdkou pro každého fotografa. Strbački Buk najdete na hranicích Chorvatska a Bosny a Hercegoviny. Samotný velký vodopád má výšku 82 stop a rozhodně stojí za návštěvu! Fotka výše mluví za vše…

Sopot, Petrčane

U pobřežního města Petrčane můžete obdivovat velmi úzký a rovný vodopád, který padá z vysokého kaňonu. To se odehrává pod působivým kamenným mostem. V okolí najdete stezky k výletům a proto, že se nejedná o vyhlášenou turistickou atrakci, můžete mít dokonalé soukromí, abyste si mohli místní nádhernou přírodu a její tajemné bohatství pěkně prohlédnout.

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Nejkrásnější vodopády Chorvatska. Takovou krásu si nenechte ujít!
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2020, Kategorie : Chorvatsko