Nejlepší destinace na květen


ubytování Chorvatsko

Rádi byste vyrazili na dovolenou do Chorvatska už v květnu, ale nejste si jisti, zda je to dobrý nápad? Nebude zima? Nebude moře studené? Budou vůbec otevřené restaurace? Dám si vůbec zmrzlinu? Nebude pořád pršet? To jsou možná otázky, které si kladete. Krásné počasí vám nezaručíme, ale máme pro vás tipy, kde by se mohly všechny negativní vlivy eliminovat.

Chovatsko

Květen je totiž skvělý měsíc na dovolenou. Ve vzduchu už je cítit léto, sezóna, Chorvati se těší na přísun turistů (a samozřejmě peněz), jsou veselejší než po sezóně. Mnoho lidí označuje květen jako nejlepší měsíc na dovolenou. Teploty v jižních zemích Evropy bývají příjemné a celková atmosféra není tak „dusná“ jako v hlavní sezóně. Další výhodou jsou ceny, které jsou mnohem nižší, než když je léto v plném proudu. A kam se tedy vypravit? Severní část raději vynechejte a namiřte si to více na jih.

Ideální destinací bude Dubrovník nebo Split

Užijte si úžasná chorvatská města plná historie bez davů turistů. Mnozí turisté, kteří si pravidelně plánují dovolenou v květnu vám jistě dají za pravdu, že tato místa mají opravdu jinou atmosféru.

Dubrovník

Dubrovník v létě praská ve švech a nejednoho návštěvníka tato koncentrace turistů otráví. V květnu můžete volně dýchat. Ani na nádherných okolních plážích nebudete mít problém najít luxusní místečko. Navíc se tento rok do Dubrovníku vrací seriál Hra o trůny, jehož části se zde již natáčely. Nyní Dubrovník čeká 8. série, která spatří světlo světa v roce 2019. Město tak opět zaplní filmové štáby a jeho popularita díky tomu určitě zase o něco vzroste. V sezóně proto bude možná lepší, se této jadranské perle vyhnout!

ČTĚTĚ:   Festival v Podgoře

Určitě neprohloupíte, ani pokud se vypravíte do severněji položeného Splitu, kde kromě historického města leží přístav. Právě ten se může stát středobodem vaší dovolené. odkud vás lodě mohou zavést na nádherné chorvatské ostrovy. Navštivte Brač, Hvar nebo Vis.

Hvar je téměř stoprocentní zárukou!

O překrásném ostrově Hvar toho už bylo napsáno mnoho. Musíme se ale opakovat! Hvar je totiž ostrovem zaslíbeným, a to nejen díky nádherné přírodě, ale především také proto, že je považován za ostrov s největšími dopady slunečních paprsků.

 

To byste museli mít opravdu velikou smůlu, kdyby vám tu na vaší dovolené pršelo. Hvar bude i letos bojovat o pozici nejkrásnějšího ostrova na světě. Ať se jím stane, nebo ne, v každém případě stojí za to, ho navštívit. Uvědomte si, jakou velkou výhodu my Češi máme, že leží tak blízko k našim hranicím.

Makarská riviéra, samozřejmě

Milujete-li Makarskou riviéru, není co řešit. Chcete-li ji poznat, vydejte se sem klidně v květnu. Projeďte se riviérou od severu na jih a najděte si místo, které bude splňovat vaše sny o té nejlepší dovolené. Baška Voda, Makarska, Živogošće nebo Gradac? Všude vás čeká luxusní moře, krásné pláže, nádherné okolí i lahodná mořská kuchyně!

Je sice teprve únor, ale mnozí říkají UŽ JE únor! Ještě 3 měsíce a dovolená může začít!

 

levné apartmány Živogošće
Ubytování v Živogošće

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2018, Kategorie : Chorvatsko