Nejlepší místa na koupání v Záhřebu


ubytování Chorvatsko

Přestože Záhřeb, hlavní město Chorvatska, neleží na pobřeží, je tu možností více než dost, kde se příjemně zchladit a užít si rekreační atrakce u vody. Co si počít v případě, že vás při pobytu v hlavním městě přepadne horko? Tady jsou naše tipy.

Jezero Jarun nabité sportem i zábavou

Jako první určitě místní napadne pohoda a zábava u jezera Jarun. Jedná se o jedno z oblíbených míst, kam se z centra jezdí za vodními i nočními radovánkami.

Je to právě tady, kde můžete zažít různé outdoorové aktivity. Jsou tu sportovní kluby i noční podniky. A samozřejmě skvělé pláže, na kterých najdete jemné oblázky. Jezero je dlouhé 2 km a široké 6 km, provozuje se tu windsurfing a je tu i kajakový klub. Mladí nadšenci se mohou unavit ve skateparku a turisté? Ti se mohou povalovat na plážích s drinkem v ruce a koupat se v příjemně chladné vodě. Zní to dobře, co říkáte?

Jarun

Skvělé koupání v Bundeku

Nejlepším místem pro rodinou rekreaci je pro většinu městský park Bundek. Najdete tu dvě jezera. To větší je určené pro plavání a relaxování na plážích s jemnými oblázky a terasovými kavárnami u vody.

Menší jezero je určeno rostlinám, ptákům a jiným zvířatům. Najdete tu také turistické trasy a cyklostezky, veřejné grily a dětská hřiště. Sportovci si mohou užít volejbal nebo házenou na místních hřištích.

Obě jezera – Jarun i Bundek – představují dokonalou možnost osvěžení v létě i mimo sezónu. Jsou to úžasná místa k relaxaci a k úniku od městského shonu.

Koupání v řece Sávě

A co řeka Sáva? Kdo má rád Chorvatsko a jezdí sem, jistě ví, že řeka Sáva rozděluje hlavní město. Ovšem pozor, stejně jako Vltava v Praze, není Sáva v Záhřebu dobrá na koupání. Pokud ale budete mít chuť a čas, vyberte si nějakou vesničku poblíž Záhřebu u řeky Sávy a své nohy si v ní klidně ochlaďte. Nebo si rovnou můžete zaplavat!

ČTĚTĚ:   Zájezdy do Chorvatska pro cyklisty
Sáva

Krátká cesta z města, která se vyplatí

Kromě Sávy můžete nedaleko města využít ke koupání další dvě řeky. Kupa a Odra jsou ideální pro osvěžení za líných teplých dní. Navštívit můžete také malebné městečko Zapresic. Leží tu jezero Zajarki, které obklopuje nádherná příroda. Je velmi oblíbené mezi místními: staří tu rybaří, mladí se tu koupou. Tak se odvažte a vykoupejte se tu taky!

Máme pro vás tip na plavání i v případě, že zatoužíte po něčem nadčasovém. Vydat se můžete do nedalekého aquaparku Adamovec, kde najdete moderní bazén a úžasné spa pro relaxaci a odpočinek. Podle počasí můžete využít vnitřní i venkovní bazény a různé vodní atrakce.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2023, Kategorie : Chorvatsko