Nejlepší rady z diskuzí „Kam do Chorvatska“


ubytování Chorvatsko

Radit někomu, kam se vydat do Chorvatska, je velmi složité. Záleží totiž na mnoha okolnostech. Každý má o dovolené jiné představy. Někdo chce do Chorvatska co nejblíže od hranic a na pár dní, jiný hledá krásné místo, kde není moc turistů, někdo má naopak rád rušné večery a spoustu zábavy.

Rovněž je rozhodující, jakým způsobem se do Chorvatska vypravíte, jakou zvolíte trasu, v kterém měsíci v roce budete mít dovolenou a řada dalších faktorů, které jsou při rozhodování o dovolené v Chorvatsku podstatné. V internetových diskusích se objevuje spousta nejrůznějších dotazů a většinou se každému dostane přijatelné odpovědi.

hotel-croatia-objekt-zvenkuNejlepší rady jsou většinou od lidí, kteří byli v Chorvatsku již několikrát a mohou tudíž porovnávat jednotlivé destinace. Pro turisty, kteří uvažují o cestě Chorvatska vlastním osobním automobilem jsou cenné rady týkající se trasy a ubytovacích možností. Z diskusí vyplývá, že nejrychlejší a nejpohodlnější trasou je cesta přes Rakousko a Slovinsko. Je dobré si pořídit slovinskou dálniční známku, neboť policie ve Slovinsku je nekompromisní a pokud známku nemáte, zaplatíte vysokou pokutu v eurech, která vám může i znemožnit pokračování v cestě.

Pro turisty, kteří se hodlají vydat do Chorvatska na blind je dobrou radou, dojet na místo nejlépe dopoledne, kdy spíše seženete vhodné ubytování. Doporučuje se zaparkovat a obcházet jednotlivé domy a porovnávat cenové i další podmínky. Brzy ráno Chorvati většinou spí a večer se s vámi nebudou už příliš ochotně bavit. Hodně turistů v diskusi doporučuje navštívit místní turistické nebo informační centrum, kde se dá sehnat vhodné ubytování. Kdo hledá nejbližší destinaci, bývá hodně doporučována Opatije nebo Rabac. Je to z Prahy cca 900 km, krásné moře, výborné apartmány za příznivé ceny a nemusíte mít předem nic zajištěno, neboť vždy seženete kvalitní ubytování.

ČTĚTĚ:   Neodolatelné chutě a vůně Dalmácie

Dobrou radou je i doporučení zajistit si cestovní pojištění, jelikož při cestě do zahraničí nikdy nevíte, co vás může potkat. Komplikovat si pak dovolenou v případě úrazu a nebýt pojištěn, není žádný med.

Nejlepší rady z diskuzí „Kam do Chorvatska“
3.2 (63.33%) 6 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2013, Kategorie : Chorvatsko, Magazín