Nejlepší výlety v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Ten kdo se chystá do Chorvatska po několikáté, může mít problémy s tím, že neví kam vyrazit. Chorvatsko je však velmi rozmanitá země jak na přírodní krásy, tak na kulturu a kulinářské umění. Výlety v Chorvatsku mohou mít různou podobu a tak si můžete vyzkoušet potápění v moři či strmý výšlap na kole do jedné z velkých hor, které se v této oblíbené turistické zemi nacházejí. Zde je pár tipů, kam podniknout výlet během dovolené v Chorvatsku.

Jako první se musíme zmínit o jednom úžasném místě, které je opředeno legendami. Kornati je skupenství 147 malebných ostrovů, které lákají především námořníky s jachtami a katamarány. Na Kornatu jednom z největších ostrovů, lze nalézt původní zbytky zdiva s venkovských osídlení a pevností, které zde byly postaveny za dob Římanů. Na ostrůvkách najdete velké množství romantických pláží, kde budete úplně sami. Pokud máte raději rušná místa, vydejte se směrem k Opatu či Levrnaka. Ochutnat můžete i bohatou kuchyni a dopřát si tak grilovanou chobotnici či čerstvé ryby.

Výlety v Chorvatsku se nemusejí týkat jenom vody a ostrůvků. Vyrazit můžete i do nejmenšího města světa, které je zapsané v Guinnessově knize rekordů. Pokud máte rádi klid a chcete si odpočinout od ruchu velkoměsta, určitě vyrazte do města Hum.2387146708_6a21575fda

Městečko, které je obklopeno hradbami, nabídne kamenné domky, které se dají spočítat na prstech jedné ruky. Dříve zde žilo před dva tisíce lidí. Místní kostelík v sobě uchovává fresky z 12. století.

Národní park Paklenica je dalším ideálním místem kam na výlety v Chorvatsku. Roztroušené skály bílého pohoří vás uchvátí svoji přírodou a bohatým množstvím živočichů. Uvidíte zde úzké soutěsky, divoké potoky, jeskyně a spousty dalších přírodních krás.

Výlety v Chorvatsku tak mohou nabídnout i jiné zážitky než klasická večerní městečka, která sice mají svoji nezapomenutelnou atmosféru, ale občas je potřeba změna.

ČTĚTĚ:   Nespoutaný Mljet

 

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2014, Kategorie : Magazín