Nejlepší výlety v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Ten kdo se chystá do Chorvatska po několikáté, může mít problémy s tím, že neví kam vyrazit. Chorvatsko je však velmi rozmanitá země jak na přírodní krásy, tak na kulturu a kulinářské umění. Výlety v Chorvatsku mohou mít různou podobu a tak si můžete vyzkoušet potápění v moři či strmý výšlap na kole do jedné z velkých hor, které se v této oblíbené turistické zemi nacházejí. Zde je pár tipů, kam podniknout výlet během dovolené v Chorvatsku.

Jako první se musíme zmínit o jednom úžasném místě, které je opředeno legendami. Kornati je skupenství 147 malebných ostrovů, které lákají především námořníky s jachtami a katamarány. Na Kornatu jednom z největších ostrovů, lze nalézt původní zbytky zdiva s venkovských osídlení a pevností, které zde byly postaveny za dob Římanů. Na ostrůvkách najdete velké množství romantických pláží, kde budete úplně sami. Pokud máte raději rušná místa, vydejte se směrem k Opatu či Levrnaka. Ochutnat můžete i bohatou kuchyni a dopřát si tak grilovanou chobotnici či čerstvé ryby.

Výlety v Chorvatsku se nemusejí týkat jenom vody a ostrůvků. Vyrazit můžete i do nejmenšího města světa, které je zapsané v Guinnessově knize rekordů. Pokud máte rádi klid a chcete si odpočinout od ruchu velkoměsta, určitě vyrazte do města Hum.2387146708_6a21575fda

Městečko, které je obklopeno hradbami, nabídne kamenné domky, které se dají spočítat na prstech jedné ruky. Dříve zde žilo před dva tisíce lidí. Místní kostelík v sobě uchovává fresky z 12. století.

Národní park Paklenica je dalším ideálním místem kam na výlety v Chorvatsku. Roztroušené skály bílého pohoří vás uchvátí svoji přírodou a bohatým množstvím živočichů. Uvidíte zde úzké soutěsky, divoké potoky, jeskyně a spousty dalších přírodních krás.

Výlety v Chorvatsku tak mohou nabídnout i jiné zážitky než klasická večerní městečka, která sice mají svoji nezapomenutelnou atmosféru, ale občas je potřeba změna.

 

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2014, Kategorie : Magazín