Nejlevnější cesta do Chorvatska II.


ubytování Chorvatsko

Pokud vás naše předchozí povídání naladilo a začínáte uvažovat o cestování do Chorvatska přes Slovensko, Maďarsko a Bosnu, přinášíme vám další informace o této cestě, která není zcela jednoduchá.

Cestování po Slovensku a Maďarsku je poměrně pohodlné. Využívat zde můžete dálnice, na kterých je hustší provoz pouze u větších měst, takže cesta je plynulá a bezproblémová, pokud nebudete mít smůlu a nenarazíte na nehodu či úpravy vozovky. Obě dálnice jsou pěkně udržované a najdete u nich spoustu míst, kde si můžete odpočinout.

Horší fáze cesty však nastává pří přejetí Maďarsko – Chorvatské hranice, kde dálnice končí, a musíte se spolehnout na cestování po rychlostních silnicích. Dalším problémem této cesty je časté přejíždění hraničních přechodů, na kterých mohou kdykoliv vzniknout komplikace. Zejména pak překračování Chorvatsko-Bosenských hranic na jihu Bosny není příliš příjemnou záležitostí, protože se zde často tvoří velké kolony.

Screen-Shot-2014-01-03-at-173834Avšak je nutno podotknout, že pokud nikterak nespěcháte, můžete si nejdelší pasáž cesty, a to putování přes celou Bosnu, i řádně užít. Zejména pak dolní tok řeky Neretvy, okolo které se vaše cesta bude ubírat, vytváří velmi příjemnou společnost. V nabídce je pak i možnost navštívené dalších míst, okolo kterých budete putovat, jako je například město Mostar, ve kterém pocítíte náznaky vůně orientu, nebo nádherné horské jezero Boračko, které vás svou ohromí svou průzračně čistou vodou.

Tuto cestu však není možné zvládnou na jediný zátah, pokud vás nejede více jak dva řidiči. Avšak ani toto není problém, protože při cestě je možné nejednou zahlédnout nápis Sobe, nabízející možnost ubytování a odpočinku.

Zkrátka výběr té nejlevnější cesty má své plus i mínus. Mezi plus patří nízký provoz, nízké finanční náklady a cestování krásnou přírodou. Mezi mínus řadíme absenci dálnic, délku cesty a dlouhé čekání na Chorvatsko-Bosenských hranicích. 

3 Responses to Nejlevnější cesta do Chorvatska II.

  1. Martin Řezáč

    Tak proč přes Bosnu, nechcete jet do Chorvatska přes Řecko ???? Bratislava směr Varaždin- Plitvice – Split když už 🙂

  2. Jana Malíková

    No v Bosně čekají na Vaše auto 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Magazín