Nejlevnější cesta do Chorvatska I.


ubytování Chorvatsko

Pokud se i vy chystáte vyrazit na cestu do Chorvatska, a řešíte svůj plán cesty, máte na výběr hned z několika možností.

Buďto se vydáte klasickou cestou po dálnicích Slovinska a Chorvatska, nebo můžete kombinovat cestu před Vídeň, Maďarsko a Chorvatsko, nebo se vydejte přes Slovensko, Maďarsko a Bosnu. První z jmenovaných možností, je variantou nejrychlejší, zejména pak pokud je vaše cílová destinace na severu či ve středním Chorvatsku. Musíte však počítat s tím, že tato cesta je finančně nejnáročnější a nejrůznějších poplatcích, dálničních známkách a placení mýtného necháte částku okolo tří tisíc korun pouze za cestu tam. Na druhou stranu je však toto cestování velice pohodlné a do cílové destinace se dá dojet i takzvaně na jeden zátah.

Pokud však nechcete vydávat takto velkou sumu pouze za cestu, můžete zkusit vyhnout se Slovinské dálnici. imagesTuto variantu bychom nazvali zlatou střední cestou. Není nejlevnější, a také nejrychlejší, ale oba aspekty se vejdou do určitých přijatelných rámců. Tato cesta je vhodná téměř pro všechny cílové destinace, díky využití Jadranské magistrály, tedy dálnice táhnoucí se podél téměř celého pobřeží Chorvatského Jadranu. Pro dobrodruhy je určena třetí a zároveň nejlevnější cesta. Pokud se pro ní rozhodnete, vejdete se s náklady na samotnou cestu do patnácti set korun. Platit budete muset za českou známku, pokud jí nemáte, dále pak za slovenskou a maďarskou. Zbytek připadá na krátké úseky v Bosně a v Chorvatsku. Tato cesta patří k těm nejdelším a doporučujeme jí pouze, pokud se chystáte do jižních částí Chorvatska, jako je Jižní či Střední Dalmácie.

Za nejproblematičtější úsek cesty považujeme přejetí Bosny, která nemá dálnici, takže se budete muset smířit pouze s rychlostními komunikacemi, které jsou však nutno říci v poměrně dobrém stavu a ani zde nenarazíte na příliš velký provoz. 

One Response to Nejlevnější cesta do Chorvatska I.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2014, Kategorie : Magazín