Nejpůsobivější silnice v Chorvatsku. Už jste po nich jeli?


ubytování Chorvatsko

Řízení v Chorvatsku a především na ostrovech či podél pobřeží si mnoho řidičů doslova vychutnává. Chorvatsko totiž díky své kouzelné přírodě nabízí úžasné dramatické scenérie, které se jen tak nevidí. A tak se z povinné přepravy z místa A na místo B velmi pravidelně stávají výlety s mnoha zastávkami.

Pokud jedete do Chorvatska autem a chcete si užít nejen pobyt v cílové destinaci, ale také samotnou jízdu po této nádherné zemi, která vám přinese nejen luxusní výhledy, ale občas vám z ní vlasy hrůzou naježí, máme pro vás výběr těch nejpůsobivějších cest, po kterých se můžete vydat. O zážitky nouze nebude!

Jadranská magistrála

Jadranská magistrála: tuhle silnici si užijete i s frontama

Jadranská magistrála v jižní Dalmácii nesoucí označení E65 vede mezi Splitem a Dubrovníkem a je jednou z nejpůsobivějších v celé Evropě. Pokud se touto cestou vydáte, čekají vás ohromující výhledy na ostrovy. Pravděpodobně ji většina z vás zná a dáte nám za pravdu. V turistické sezóně je tato silnice plná aut, takže případné popojíždění v kolonách si můžete zkrátit právě výhledem z okýnka. Spolujezdci vzadu, dejte si pozor, ať sedíte na té správné straně!

Labin, D66

D66 na Istrii: nic pro spěchající lid

Možná se budete divit, ale Chorvatsko má opravdu svou Route 66, i když ne tak slavnou ani tak dlouhou. Silnici D66 najdete na Istrii. Začíná u dálnice A9 nacházející se poblíž letiště v Pule, odkud vede přes hornické městečko jménem Raša (Mussoliniho odkaz) a přes kopec, na kterém stojí malebná vesnice Labin. Výhledy odsud jsou vážně úžasné! Potom se D66 stočí dolů k severozápadnímu pobřeží lemovanému okouzlujícími letovisky, kde se stává hlavní spojnicí mezi městem Opatija a přístavním městem Rijeka, využívaným turisty především pro trajektové spoje vedoucí do Splitu nebo Dubrovníku.

ČTĚTĚ:   Trsteno - Riviéra Dubrovník

Tato silnice se často vine jako had a rozhodně nepotěší nikoho, kdo hodně spěchá. Ten, kdo si však přijel do Chorvatska užívat každý moment svého pobytu, bude z této jízdy nadšený!

A3: poznejte Silnici bratrstva a jednoty

Ano přesně takový název tato silnice nese. Byla postavena za vlády Tita a spojovala Lublaň, Záhřeb, Bělehrad a Skopji – 4 hlavní města socialistických republik. Tisíce dobrovolníků stavělo první část této silnice v 50. letech minulého století. Dnes se jedná o zmodernizovanou silnici A3, která vás povede malebnými vesnicemi a odhalí krásu Slavonie. Rovnoběžně poté vede s hranicí mezi Chorvatskem a Bosnou a Hercegovinou, než si to zamíří do sousedního Srbska.

Gorski kotar

D32: budete si připadat jako ve Švýcarsku

Poslední silnice, kterou vám představíme, vás vezme do nejkrásnějších přírodních míst Chorvatska, do oblasti známé pod názvem Gorski kotar. Ne nadarmo bývá přirovnávána ke Švýcarsku. Čekají vás tu třpytící se jezera, zelené svahy, fauna a flóra, která bývá k vidění v Alpách. Dokonce tu můžete vidět i vzácného rysa a žijí zde i medvědi! Část této oblasti byla dokonce vyhlášena národním parkem nesoucím název Risnjak. Návštěvnické centrum najdete v obci Crni Lug.

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

5 Responses to Nejpůsobivější silnice v Chorvatsku. Už jste po nich jeli?

 1. Lenka Kolarova

  asi už tisíckrát…..:-D

 2. Vaclav Černy

  Je to nadhera, nekolikrat na motorce pohodova jizda a kde se dalo zastavit, vzdy bylo na co koukat. Doporucuji at uz autem, nebo na motorce, projet se jen tak pri pobrezi.

 3. Alena Poldova

  Taky tisíckrát

 4. Eva Gaudeková

  Ano je to krásný pohled

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2019, Kategorie : Chorvatsko