ubytování Chorvatsko

Je tu svátek sv. Valentýna a ve vzduchu je konečně po dlouhé době aspoň trochu cítit něco jiného, než strach z pandemie a nejistota z budoucnosti. Je to láska, romantika a vášeň. Podívejte se s námi na to, jaká chorvatská místa považuje magazín Forbes za ta nejromantičtější společně s dalšími evropskými destinacemi. A kam byste svou lásku v Chorvatsku vzali vy?


Galešnjak

Celosvětově uznávaný magazín Forbes letos opět vytvořil žebříček nejvíce romantických míst v Evropě. Na jeho seznam se mezi celkem 16 destinacemi objevily také dvě chorvatská místa. Možná tipujete Rovinj, ale tuto perlu Istrie tam letos nenajdete! Pro letošní rok je zamilovaným doporučeno letovisko Opatija a ostrůvek Galešnjak.

Půvabná Opatija – stará dáma cestovního ruchu

Město Opatija leží na jihovýchodě poloostrova Istrie a je považovaná za jednu z prvních destinací, kam se jezdilo za relaxem, odpočinkem a dovolenou v Chorvatsku. Optija bývá často prezentována jako módní pobřežní letovisko, klenot Kvarneru či severního Jadranu. Turistické tradice tu sahají až do 19. století!

Opatiji zdobí překrásné honosné vily a unikátní hotely obklopené upravenými exotickými zahradami. Město se chlubí krásným mořem a působivou promenádou podél pobřeží. Slavné je také produkcí čokolády a festivalem čokolády, který se zde každoročně koná.

Opatija

Opatija má přívětivé a upravené centrum se spoustou vynikajících kavárniček, skvělých restaurací i vináren. Město si oblíbí zamilované páry jakéhokoliv věku, ale také rodiny s dětmi, protože se jedná o klidnou a příjemnou destinaci.

Jeden z mála přírodních objektů ve tvaru srdce na světě – ostrůvek Galešnjak

Ostrůvek Galešnjak je na seznamu nejromantičtějších evropských míst především a nejspíš pouze díky svému tvaru. Z výšky totiž vypadá jako srdce. Najdete ho v Pašmanském průlivu mezi ostrovem Pašman a městem Turanj na pobřeží.

Ostrůvek podobného tvaru byste na světě možná našli, ale je opravdu jeden z mála. Galešnjak má rozlohu 132 km² a jedná se o soukromý ostrov, jehož vlastníkem je chorvatský podnikatel Jureško. Divokou přírodu, ve které jste mohli pozorovat kolonii malých zajíců a divoké holuby, pomalu nahradily olivovníky a fíkovníky a ostrov svému majiteli vydělává na svatebních obřadech, o které je značný zájem.

Pašmanský průliv a Galešnjak

Pokud ale chcete zažít tu pravou romantiku, aniž byste patřili mezi narušitele místní přírody, prohlédněte si ostrov z letadla. Z ptačí perspektivy je totiž stejně nejkrásnější! Navíc se vám naskytne také úžasný panoramatický výhled na 20 km vzdálené historické město Zadar a nedaleké souostroví Kornati.

Jaká jsou další romantická místa v Evropě?

Abychom vám přinesli informace celé, přinášíme i seznam dalších míst, které Forbes považuje za nejromantičtější. Je to: portugalský ostrov Porto Santo, osada Špičnik ve Slovinsku, italský ostrov Burano, letovisko Dinard v Bretani, městečko Oia na řeckém ostrově Santorini, rekreační středisko Mijas v Andalusii, rybářský přístav Polperro v Cornwallu v Anglii, italské jezero Como, oblast Algavre v Portugalsku, vesnička Sveti Stefan v Černé Hoře, Gdaňsk a Sopoty v Polsku, obec Rossa ve Švýcarsku, město Rothenburg Ob der Tauber v Německu, letovisko Preveli na Krétě.


levné apartmány Opatija
Ubytování v Opatiji