Nejvhodnější trasa do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je nejoblíbenější turistickou destinací Čechů. Ročně jich sem zamíří na sto tisíc. Není proto na škodu znát co nejlepší způsoby jak se dostat bezpečně na Jadran a zase zpět. Nese to však značná úskalí na České straně a značná pozitiva na druhé straně.

Nejčastější trasa do Chorvatska putuje přes Vídeň, Maribor a Záhřeb. Jenže existuje velká řada dalších alternativních cest. Jednou z takových je cesta přes Mnichov, která vás pohodlně a rychle dovede až na Istrii a to bez zbytečných oklik. Pokud se rozhodnete cestovat s navigací a zapíšete cílovou destinaci Split, nejčastěji dostanete možnost trasy z Prahy do Brna na Mikulov k Vídni až přes Graz a Maribor, kde se dáte směrem k Záhřebu až rovnou do Splitu. Tato trasa do Chorvatska patří mezi nejvíce vytížené, jenže musíte platit drahé dálniční známky a doufat, že nenarazíte na kolonu.

bohemian-trekDalší trasou, kterou se můžete vydat, je cesta přes České Budějovice, Linec a Graz, kde se dále napojíte na dálnici z Vídně. Můžete také odbočit na Istrii, jestliže se chystáte právě tam. Pokud se rozhodnete vyrazit touto cestou, připravte se na zhruba 12 hodinovou cestu, která je ovšem nejkratší a měří jen 1039 kilometrů.
Zajímavou alternativou pro všechny trasy je cesta kolem Budapešti. Většina navigací ji řadí jako druhou nejlepší možností. Přestože na ni najedete o 150 kilometrů více (1250 kilometrů celkem) a 40 minut déle (11,5 hodin) je nejvíce pohodlnou, neboť za celou dobu nesjedete téměř z dálnice.
Dalším faktem, kterým je třeba se zabývat je konečné místo vaší trasy. Pokud cestujete na sever Istrie, většina navigací vám nabídne cestu přes Brno, Vídeň, Graz a Maribor. Dále se odpojíte směrem na Lublaň a pojedete dále do Puly. Celkem vám to zabere 9,5 hodiny.

ČTĚTĚ:   Split a jeho krásy

Možností jak se vydat do Chorvatska je nespočet. Vše záleží na tom, jak moc spěcháte, kolik chcete investovat nebo kde bydlíte. Dávejte si však pozor na všechny bezpečnostní předpisy a zákazy. Pokuty v zahraničí jsou pořádně vysoké a mohou zkazit dovolenou během pár chvil.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2014, Kategorie : Magazín