Nejznámější svátky v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko není jen země s překrásnou přírodou a nádherným mořem. Tato oblíbená turistická destinace má i velmi bohatou kulturu a historii. Zdejší svátky mají stovek let starou historii a vždy je to úžasná podívaná.

Plno festivalů a masopustů probíhá i během letních měsíců, kdy jsou města nabité turisty a ti si jen užívají skvělou atmosféru, se kterou jsou obyčeje a svátky spojeny. Celá země se tak raduje na počest svatých či přírody. Všude se hoduje, hraje muzika, pořádají se divadelní vystoupení či zpívá a tančí. Kdo se zúčastnil alespoň jednoho svátku v Chorvatsku, ten si uchoval báječné vzpomínky, na které bude vzpomínat celý život.

Státní svátky v Chorvatsku mají vysokou důležitost a především církevní svátky se těší veliké oblibě. Není se tedy čemu divit, že během velikonočních svátků probíhají bujaré oslavy, kterou jsou nabité energií. Slavnosti probíhají po celé zemi a vyhlášené jsou především na Korčule, kde se předvádí divadelní hry, dramata a starodávné písně. Dalším zajímavé státní svátky v Chorvatsku probíhají především v letních měsících, kdy se Chorvatsko těší přízně tisíců turistů.010054_a853eab52aa338bc854c

Jedním z vyhlášených svátků, je procesí na Kornatských ostrovech. Nádherné ostrovy nabídnou zázemí pro nesmírně působivé odehrání procesí na loďkách a člunech k Panně Marii z Taracu. Stovek lodí jsou speciálně ozdobeny a doufají, že právě jim se dostane požehnání do příštích let. Jedná se o jeden z nejoblíbenějších turistických svátků a to především mezi jachtaři. Den sv. Vincenta probíhá opět uprostřed léta. Nabízí festivaly naplněné písněmi a tancem, které oslavují svého patrona a doufají v jeho přízeň do dalších let.

Chorvatsko je kulturně bohatou zemí a během roku zde probíhá na stovek slavností a svátků, které vás okouzlí. Během dovolené si najděte čas a navštivte alespoň jeden z nich. 

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2014, Kategorie : Magazín