Nekrásnější Chorvatské ostrovy I.


ubytování Chorvatsko

Pokud stále váháte kam letos na dovolenou a Vaše myšlenky se stále ubírají k Chorvatsku, máme pro Vás několik tipů jaké Chorvatské ostrovy Vás zaručeně okouzlí.


Král všech: Hvar

CroatiaHvar je znám jako levandulový ostrov a toto přízvisko si nevysloužil jen tak náhodou. Traduje se o něm že je jedním z nejslunnějších míst v celém Chorvatsku. Jeho naprosto jedinečnou atmosféru způsobuje především město Hvar, které leží přímo u moře a společně se svým přístavem a historickým centrem dokonale dolaďuje krásu tohoto ostrova. Na celém ostrově se však nachází nespočet malých městeček a vesniček, které jsou plné apartmánu čekajících na své návštěvníky, tak neváhejte.

Přírodní Mljet
Na tomto dalmátském ostrově se v jeho jižní části rozprostírá dech beroucí národní park, plný mořských lagun a bujné vegetace a celý ostrov je obsypán dalšími malými ostrůvky. Ty působí velice romanticky. Tento ostrov je nejzalesněnější v celém Chorvatsku a stal se tak opravdu oázou pro spoustu druhů zvěře i rostlin. Celý ostrov je protkán krasovými jeskyněmi a čistoskvoucími lagunami a zátokami.

Ostrovy Kornati
Podle legend stvořil tyto ostrovy sám Bůh tak, že nedaleko Šibeniku rozházel kamínky ze kterých vzniklo 147 malebných ostrůvků. Z tohoto komplexu ostrovů je dnes národní park s největším ostrovem uprostřed nesoucím název Kornat. Do 70. let nebyly tyto ostrovy turisty vůbec navštěvovány, nyní jsou magnetem hlavně pro jachtaře. Všechny ostrovy mají své soukromé majitele, kteří na nich pěstují nejrůznější plodiny. Avšak díky národnímu parku zde není možno stavět domy. Proto jsou tyto ostrovy pouze dobrým tipem na výlet. Vycestovat sem můžete výletní lodí z Šibeniku, Vodic, Murteru či Biogradu. Při této návštěvě by jste určitě neměli vynechat ostrov Ravni Žakan, kde se nachází vyhlášená restaurace, která připravuje čerstvě nachytané mořské speciality. 

One Response to Nekrásnější Chorvatské ostrovy I.

  1. Jaroslava Bednářová

    JJ, Hvar je nádherný a levandule voní všude. 🙂 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2014, Kategorie : Magazín