Nespoutaný Mljet


ubytování Chorvatsko

Pokud si vybíráte letní dovolenou, a zaujal vás ostrov Mljet, je velmi dobré přečíst si o něm pár informací. Je totiž dost možné, že vás lehce překvapí.

Pokud se sem rozhodnete zajet na dovolenou, měli byste vědět, že celý ostrov je ovládán divokou, avšak kultivovanou přírodou, ve které se ukrývají malé vesničky hrdinně bojující se zubem času.

Mljet je nevelký, asi 82 kilometrů čtverečních velký, hornatý ostrov, situovaný na jihu Chorvatska. Nenaleznete zde žádné stylové a luxusní hotely, restaurace a řady obchodů. Marně budete hledat i vybetonované promenády a noční život. Cílem turistů, kteří sem zavítají, je ve většině případů pouze ostrov na ostrově s klášterem, který byl založen benediktiny ve 12. století. Tento ostrov leží v jednom ze dvou slaných jezer, které na ostrově najdeme. Ty spadají pod národní park Mljet, který je situován na západní části ostrova.

pieskova-plaz-ostrov-mljetDíky izolovanosti celého kláštera se z něj stala pevnost, s obranou věží a střílnami. Bohužel je momentálně klášter v poměrně špatném stavu, kvůli kterému je zavřen a otevřena je pouze jeho taverna. Kolem jezer, které jsou romanticky obklopeny zalesněnými kopci, vede asfaltová silnice, která je od května do října pro automobily nepřístupna a tak slouží jako pěší stezka. Můžete si zde pronajmou kánoe, kajaky či horská jízdní kola a celý ostrov a jezera si pěkně projet a proplout.

Ostrov se může také pochlubit přístavním městem Polače, ve kterém lze nalézt zbytky antického paláce a raně křesťanské baziliky. Navštívit můžete také turisty vyhledávanou krasovou jeskyni Odisejova špilja, do které dopadají sluneční paprsky přesně v pravé poledne. A pokud byste se chtěli osvěžit, můžete využít zátoku Saplunara, která se pyšní nádhernou písčitou pláží na východním cípu celého ostrova. Proto neváhejte a přijeďte poznat nezkrocenou krásu ostrova Mljet. 

ubytování Mljet
Levné apartmány na ostrově MljetKlikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2014, Kategorie : Magazín