Nevíte, kam na dovolenou s dětmi? Zkuste Igrane, Ugljan nebo Privlaka!


ubytování Chorvatsko

Dovolená s dětmi je zábava a pohoda, pokud si vyberete destinaci, která bude vyhovovat především jim. Pokud plánujete rodinnou dovolenou v Chorvatsku, přinášíme pár tipů na skvělá místa. Ne všude je to totiž pro děti úplně ideální.

Igrane na Makarské riviéře

Jedno z menších (a pro rodiny s dětmi tudíž ideálních) městeček na Makarské riviéře je Igrane. Najdete ho necelých 10 kilometrů od Podgory. Igrane je kouzelná obec, jejíž stará část se rozkládá na malém poloostrově a přilehlém svahu. Co vás však jistě bude zajímat, je krásná místní pláž, která je tvořena pískem a oblázky. Jinak jsou v okolí spíše pláže štěrkové, na které si rozhodně vezměte boty do vody.

Přestože se jedná o malé městečko, najdete tu dostatek restaurací, tržnici s ovocem a zeleninou, pekárnu i malebné kavárny na promenádě. Můžete si přímo tady na promenádě u moře koupit výlet lodí třeba na ostrov Hvar nebo na Korčulu.

Tomu, že zde strávíte pěknou rodinou dovolenou, nahrává také fakt, že vás zde nebude večer rušit žádný hluk z barů nebo diskoték. Ty tady totiž nejsou. Turisté, kteří milují noční život, si vybírají jiná, rušnější letoviska na Makarské riviéře.

Ostrov Ugljan v severní Dalmácii

Ostrov Ugljan se nachází severozápadně od ostrova Pašman, se kterým je spojen mostem, v severní Dalmácii naproti pobřežnímu městu Zadar. Čím si tento ostrov zasloužil naše doporučení? Kromě toho, že je krásný a hornatý s nádhernou přírodou, tu panuje pohodová atmosféra a klid, který je pro rodinnou dovolenou nezbytný. A bonusem je spousta možností na výlety. Na Uglajnu najdete spoustu krásných vesniček a zátok, vnitrozemí je hornaté, takže o zajímavé výlety v rámci ostrova tady máte rozhodně postaráno. Na výlet můžete také na ostrov Pašman nebo do města Zadar. V bezprostřední blízkosti ostrova jsou také malé dva ostrůvky Ošljak a Galovac, na které vás zaveze malý člun.

ČTĚTĚ:   V září na Hvar! Typy na sluneční destinace.

Hodně turistů skončí svou cestu v Zadaru a na Ugljan jedou třeba jen na výlet. Tento ostrov si ale větší pozornost rozhodně zaslouží. Východní část ostrova je ta, kam byste měli s dětmi zamířit. Pobřeží se tu svažuje do moře jen pozvolna, a proto tu leží všechny turistická letoviska, jako je Lukoran, Ugljan, Kali, Kukljica a další. Západní část ostrova je spíše divoká a neobydlená. Na ostrově je spousta malých zátok a koupališť, proto je to místo skvělé právě pro rodiny s dětmi.

Na Uglajn se dostanete ze Zadaru. Lodě a trajekty tu jezdí velmi často po celý den.

Privlaka

Privlaka na Zadarské riviéře

Přibližně 20 kilometrů od Zadaru leží vesnice s názvem Privlaka. A to je další místo, které s radostí rodinám s dětmi doporučujeme. Najdete tu totiž písečné pláže, které si užijí ty nejmenší děti. Najdete je v jihozápadní části městečka. Je tu mělké moře s písečným dnem a krásný klid. Můžete také navštívit nedaleké pláže u městečka Nin – Ninska Laguna a Královnina pláž, kde jsou také restaurace a atrakce pro děti.

Privlaka je sice malá nenápadná vesnička, ale kulturou to tady žije! 4. srpna se tu koná Privlacká noc, v rámci které se vám představí místní kulinářské umění a kultura. Akci tradičně doprovází ohňostroj a hudební vystoupení. A pokud sem zamíříte v polovině července, tak snad i letos bude probíhat Rybářská noc, která je určena především pro milovníky dobrého jídla a lokálních specialit.

 

levné apartmány Igrane
Ubytování v Igrane

8 Responses to Nevíte, kam na dovolenou s dětmi? Zkuste Igrane, Ugljan nebo Privlaka!

 1. Ilona Kekrtová

  Privlaka je super ☺️❤️

 2. Libuše Hradilová

  Igrane je moje srdcovka.

 3. Evik Honek

  Igrane vřele doporučuji ❤️

 4. Ivana Prchlíková

  zdravím.chtěla jsem se zeptat,včera nám bylo zrušeno ubytování bookinkem.Měli jsme jet do Selců.V mailu se psalo zvýšené bezpečnostní riziko..V jdom z hotelů byl diagnostikován COVID. Všude se píše ,že je n

 5. Ivana Prchlíková

  bezpečno..Tak jak to je.Víte někdo něco.

 6. Pavel Chrastil

  Igrane , Živogošče nejlepší.

 7. Petra Tyrlíková

  Že všech 3 nabídek preference IGRANE ❤️

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2020, Kategorie : Chorvatsko