Novi Vinodolski – nová marina pro jachtaře


ubytování Chorvatsko

V letovisku Novi Vinodolski by měly být v letošním roce uskutečněny dva nové projekty, které ještě více obohatí turistickou nabídku tohoto kvarnerského letoviska. Jde o výstavbu menší mariny s 260 kotvišti a vlnolamu v Klenovici. Stavební práce by měly být zahájeny na jaře a ukončeny do listopadu 2011. Nový a prodloužený vlnolam, který bude stát patnáct milionů kun, bude přístav chránit a správa obce doufá, že pomůže v rozvoji zdejší nautické turistiky.

Novi Vinodolski se rozkládá ve střední části severního přímoří. Městečko vyrostlo kolem starobylé tvrze Novigrad. Díky stále zelenému rostlinstvu v okolí i mírnému středomořskému podnebí, čistému moři a vzduchu se ze záhy začal rozvíjet cestovní ruch. V roce 1878, jen o něco později než letovisko Opatija, se Novi Vinodolski stal dalším průkopníkem cestovního ruchu zdejšího kraje. Novi Vinodolski

Město charakterizuje přímořská architektura. Starobylé domy s bílým průčelím a červenými střechami vyrostly v historickém jádře města od úrovně moře až na kopec, kde se týčí kostel s věží. Ke kulturně-historickému dědictví města patří trosky hradeb římské tvrze «Lopsica», klášter paulinů, frankopanská tvrz s věží, stoliční chrám, kostelíček sv. Trojice, kostelíček sv. Marina na stejnojmenném ostrůvku, dům bratří Mažuranićů, Čítárna a knihovna z roku 1845, Regionální muzeum a galerie, jádro staré části města stejně jako jeho zachovaný původní folklor.

Příslovečná pohostinnost obyvatel, křišťálově čisté moře, město a okolí bez průmyslového znečištění, horský vzduch z lesů vysoko nad letoviskem, vhodných k lovecké turistice, skýtají letovisku Novi Vinodolski neocenitelné podmínky pro provozování turistiky. Zvlášť vhodné podmínky jsou zde pro rozvoj cestovního ruchu spojené s pohostinstvím.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Lepší informace na letišti Záhřeb
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2011, Kategorie : Aktuality z Chorvatska