Novinka! Exkurze ze Splitu na ostrov Vis a Biševo.


ubytování Chorvatsko

To, co všichni milujeme na Chorvatsku, je to obrovské množství nádherných ostrovů v Jaderském moři. Na druhou stranu je smutné to, že jich během naší dovolené nedokážeme tolik navštívit.

Cestopisy nabízí informace a obrázky o spoustě chorvatských ostrovů a jejich krásách, ale logisticky je zkrátka nemožné, se na všechny podívat. Alespoň malé řešení přináší nová služba – katamarán, který bude v sezóně každý čtvrtek vyrážet ze Splitu na ostrov Vis s exkurzí do Modré jeskyně na ostrově Biševo. A vezme s sebou i turisty z ostrova Brač.

Objevte krásy Visu a Biševa během jednoho dobrodružného dne

Pro všechny turisty, kteří tráví svou dovolenou ve městě Split nebo jinde poblíž na pobřeží v Dalmácii, máme dobrou zprávu. Pokud chcete navštívit ostrov Vis a poznat z něj to nejzajímavější a zároveň navštívit dechberoucí Modrou jeskyni na ostrově Biševo během jednoho dne, máte od 31. 5. skvělou možnost!

Tento den vypluje první katamarán cestovní kanceláře Delminium Travel, který bude spojovat pobřežní město Split s letoviskem Milna na ostrově Brač a Komižou na ostrově Vis. Tato linka představuje skvělé řešení, pro všechny, kteří chtěj navštívit Vis a Modrou jeskyni v jeden den a poznat krásy tohoto chorvatského ostrova. Delminium Travel nabízí exkurzí do Modré jeskyně a objevnou cestu po vojenských tajemstvích ostrova Vis.

Časy odjezdu a příjezdu a cena za výlet

Ze Splitu do Komiži bude katamarán vyrážet v 9:00 hodin ráno každý čtvrtek. Udělá krátkou zastávku, aby nabral turisty z Milny na ostrově Brač a do Komižy připluje v 11:10. Po cestě katamaránem budete mít možnost shlédnout z moře ostrovy Brač, Šolta, Hvar a Vis. Z obce Komiža vyplouvá v 17:30 a do Splitu (opět po zastávce v Milně) se dostane cca v 19:40. Vše je načasováno tak, abyste nemuseli vstávat extrémně brzy ráno a zpátky budete v ten pravý čas na večeři ve Splitu.

ČTĚTĚ:   TOP 5 chorvatských destinací, kam vyrazit za adventem

Cena je 130 eur za dospělého a 65 eur za dítě ve věku od 6 do 12 let a zahrnuje komfortní cestu, převoz z obce Komiža na ostrov Biševo motorovým člunem, vstupenku do Modré jeskyně, profesionálního průvodce a offroadovou cestu po ostrově Vis.

Modrá jeskyně

Modrá jeskyně (Modra špilja) je jedna z nejpopulárnějších destinací v Chorvatsku, kterou najdete na východní části ostrova Biševo. Když je moře klidné a den zalitý sluncem, odrážející se paprsky v jeskyni vytváří na vodě překrásnou hru modrých odstínů. Je to nádherné místo a na takový vizuální zážitek jen tak nezapomenete. Cesta z obce Komiža k ostrovu Biševo trvá přibližně 15 minut. Tady přesednete na dřevěnou loďku, která s vámi popluje dovnitř jeskyně.

Tajemství ostrova Vis

Po zhlédnutí krás Modré jeskyně vás čeká netradiční návštěva ostrova Vis. Jelikož tento ostrov fungoval v podstatě jako vojenská pevnost a strategické místo, je plný vojenských tajemství, které vám budou při exkurzi odhaleny. Navštívíte bývalou raketovou základnu Stupisce, vojenské letiště z druhé světové války i nejvyšší bod ostrova vrch Hum.

levné apartmány Split
Ubytování ve Splitu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2018, Kategorie : Chorvatsko