Nuda pláže v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Nudismus má i v Chorvatsku svou tradici. První nuda pláž vznikla ve 30. letech 20. století. Dnes najdete nuda pláže zhruba na 30 místech chorvatského pobřeží a dohromady je těchto pláží více než stovka.

Vyznavači „kultu volného těla“, čili německy FKK, mají na jadranském pobřeží tedy spoustu možností, jak se opalovat, koupat nebo hrát plážový volejbal bez plavek, aniž by někoho pohoršovali. Avšak i nudisté musí dodržovat určitá pravidla. Na pláži mohou být nazí, ovšem při vstupu do baru nebo plážového obchůdku se musí obléknout. Strikně se musí dodržovat zákaz fotografování sebe a hlavně ostatních naháčů. Pokud jsou nuda pláže součástí běžných pláží, pak u nich najdete označení FKK.

Některé nuda pláže jsou součástí kempů, hotelů či rezortů, některé jsou ve volné přírodě stranou obvyklého turistického ruchu. Například některé apartmány nabízené na internetových portálech jsou označeny jako ubytování v blízkosti nuda pláže. Kromě samostatných pláží jsou v Chorvatsku i celé cempy, ve kterých můžete strávit nudistickou dovolenou. Týká se to například autokempu Istra naturist ve Funtaně, což je svou rozlohou výjimka mezi nuda plážemi, neboť na ploše o cca 40 ha je místo pro 3500 nudistů. Další nuda kemp Kažela najdete ve známém Medulinu.

img-makarska-mala_duba-07Jedny z nejhezčích nuda pláží, u kterých jsou zároveň apartmány, jsou na ostrovech Hvar, Pag, dále v Živogošče, v Brele, v letoviscích Podgora, Zaostrog nebo také na Istrijském poloostrově. V Kvarnerském zálivu jsou krásné nuda pláže v zátokách poloostrova Lopar na ostrově Rab. Na rozdíl od jiných kamenitých či oblázkových nuda pláží, jsou zde krásné písečné pláže. Jmenovat lze například Ciganku, Saharu nebo Stolac.

Z ostatních částí jadranského pobřeží lze jmenovat některé vyhlášené nuda pláže. Patří k nim kemp i nuda pláž Kanegra na Umagu, Solaris centrum, hotel Fortuna či Zelena Laguna v Poreči, nebo osm nuda pláží v letovisku Rovinj, stejný počet u Zadaru nebo Šibeniku.

ČTĚTĚ:   Výběr z bankomatu v Chorvatsku - problém či jednoduchá záležitost
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2015, Kategorie : Magazín