Obchvat města Rijeka zrychlí příjezd na Kvarner


ubytování Chorvatsko

Na samém konci loňského roku byl zahájen provoz na obchvatu města Rijeka, což zrychlí, přiblíží a zjednoduší přístup do přímořských letovisek, která se nacházejí jak na pobřeží, tak na ostrovech Kvarneru.

Koncem prosince 2009 otevřela rijecký obchvat sama chorvatská premiérka Jadranka Kosor, která při slavnostním aktu zdůraznila, jaký význam má tato nová komunikace pro cestovní ruch v kvarnerské oblasti. Celková délka dostavby na plný dálniční profil činila 8,85 km. Spojuje uzel Orehovica s uzlem Diračje a spolu s přípojkami je dlouhá celkem 9,6 km. Hodnota nové investice představuje více než miliardu kun a práce na ní trvaly dva roky.

Rijeka a Kvarner

Kvarner a Rijeka

Tato komunikace stavba představovala jednu z nejpotřebnějších a technicky nejnáročnějších dopravních staveb v Chorvatsku. Musely tu být vybudovány čtyři tunely, dva viadukty, most přes řeku Rječinu, dva nadjezdy a jeden podjezd. Podél obchvatu byly postaveny protihlukové stěny v celkové délce 10,5 km. Na úseku mezi viaduktem Mihačeva Draga a nadjezdem Kozala byla místo protihlukové stěny vybudována ocelová tunelová konstrukce v délce 352 m, která je obložena solárními panely.

Dokončením tohoto dálničního obchvatu disponuje nyní Chorvatsko 1 246 km dálnic a rychlostních silnic. Díky těmto moderním komunikacím trvá nyní jízda automobilem na trase Rijeka – Záhřeb jednu hodin a patnáct minut, jízda Budapešť – Rijeka necelých pět hodin.

Ohodnoťte
ČTĚTĚ:   Jarní zajímavosti z Chorvatska
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska