Objevte krásy Chorvatska díky poznávacímu zájezdu


ubytování Chorvatsko

Jestli si myslíte, že podzimem veškerá zábava končí, jste na omylu. Alespoň v Chorvatsku to tak rozhodně není. Září, říjen, listopad, ale i prosinec jsou skvělé měsíce na to, poznat trochu jiné Chorvatsko. V létě to tam všichni známe. Krásné čisté a příjemně teplé moře, vynikající zmrzlina, vychlazené pivo. Myslíte si, že zažíváte dovolenou tak, jak má být? Nepochybně zažíváte. Ale i mimo hlavní sezónu vám tato země může přinést úžasné zážitky, na které jen tak nezapomenete.

Poznávací zájezd vás obohatí a přinese nové zážitky

Skvělým prostředkem, jak z Chorvatska poznat co nejvíce a poznat to co nejlépe, je navštívit ho prostřednictvím poznávacího zájezdu. Určitě se vám teď vybaví Karel a Karel a jejich slavné ztracené podšálky z filmu Účastníci zájezdu. Až tak tragické to však opravdu být nemusí.

Split

Během pár dní můžete díky poznávacímu zájezdu navštívit několik míst a dozvědět se opravdu zajímavé věci. Nechcete-li se trmácet autobusem, nemusíte. V dnešní době je nabídka služeb široká a ti, co poznávací zájezdy nabízí, jsou si vědomi individuálních potřeb svých potenciálních zákazníků. Proto v nabídkách od různých společností najdete možnost vlastní dopravy a dokonce i možnost zařídit si vlastní ubytování.

Za přírodními krásami

Máte-li rádi přírodu, a to nepochybně máte, můžete vyrazit po národních parcích Chorvatska. Hodně poznávacích zájezdů se soustředí právě na bohatou přírodu této nádherné země. Záleží na typu zájezdu, ale není nemožné během pár dní projet 4 národní parky Chorvatska, vykoupat se ve vodopádu, pokud to počasí dovolí, projít si hory a projet se lodí po jezeře.

Mezi častými místy poznávacích zájezdů, co se týče přírodních krás, bývá národní park Paklenica v pohoří Velebit, kde můžete mimo jiné obdivovat hluboký kaňon. Klasikou jsou tradičně Plitvická jezera se svými jezírky a vodopády. Neodmítněte ani návštěvu národního parku Krka okolo nádherného jezera, Visovaščko jezero. Uprostřed jezera je ostrůvek s františkánským kostelem a vodopádem Skradinski Buk. Bude-li pěkně, určitě se zde nezapomeňte vykoupat. Národní park Kornati je úžasný a jeho návštěva rozhodně stojí za to.

ČTĚTĚ:   Autem do Chorvatska 2023

Vodopády Krka

Za historickým dědictvím

Dalším typem zájezdu mohou být historická města. Pokud vás tedy spíše než lezení po horách a běhání po lukách baví historie, vydejte se s poznávacím zájezdem prozkoumat starobylá města a městečka. Zábavnou cestou si tak doplníte své znalosti z historie, architektury a kultury.

V Chorvatsku je nespočet měst a vesnic, které patří do seznamu UNESCO a mají svým návštěvníkům co nabídnout v každém ročním období. Chození po městech v parném vedru asi nikoho moc nebaví. Pokud se však vybavíte lehkým oblečením, nějakým kloboučkem, vějířem, vodou a spoustou vynikající zmrzliny, která nechybí v žádném městě, dá se to elegantně zvládnout.

Pokud se však nechcete půl dne potit ve vyprahlých ulicích a nejste zrovna kloboukový typ, odsuňte prohlídku starobylých chorvatských měst na podzim nebo na jaro. To je ideální doba na sebevzdělávání. Ulice nebývají přeplněné, sluneční paprsky nejsou tak ostré a podzimní nálada vyzařuje klid a pohodu do všech měst a městeček.

Pula amfiteátr

Jaká města navštívit?

Pokud nevíte, jaká města stojí za to v rámci poznávacího zájezdu navštívit, zde pár tipů. Zagreb je úžasná metropole, která vám toho může nabídnout hodně. V rámci zájezdu si určitě prohlédnete Kapitol, náměstí Sv. Marka, Horní město a katedrálu. Na Istrii stojí za návštěvu město Pula, kde se nachází nádherný římský amfiteátr.

Pokud bude součástí zájezdu město Zadar, neodmítněte to. Majestátní brána vás zavede do historického města a na nábřeží se můžete zaposlouchat do zvuků mořských varhan. Neznáte? Jedná se o experimentální hudební nástroj, který vyluzuje zvuky podle toho, jak silně na něj naráží mořské vlny. Mezi další města, která stojí za to vidět, patří Šibenik, Split, Dubrovnik a koloniální lázeňské město Trogir.

Ideální pro vás možná bude kombinace přírody, měst a koupání. Takové zájezdy jsou velmi vyhledávané a jejich nabídka je opravdu veliká.

ČTĚTĚ:   Do teplíčka a za mořem ! HNED TEĎ a levně!

Vyberte si zájezd na míru

Poznávací zájezdy bývají nejčastěji 4denní až 10denní a jejich ceny jsou různé samozřejmě podle toho, co vše je v ceně zájezdu zahrnuto. Existují levnější varianty, kde se bydlí v kempech nebo si ubytování můžete zařídit sami. V nabídce cestovních kanceláří však bývají i luxusnější verze, kdy projedete více lokalit a cena zahrnuje jídlo i ubytování v hotelu. Ceny se také mohou lišit podle toho, vyrazíte-li v turistické sezóně, nebo mimo ni.

Specialitami jsou poznávací zájezdy v podobě plaveb a adventní poznávací zájezdy. O tom, co se za nimi skrývá, se dozvíte zase příště.


levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Objevte krásy Chorvatska díky poznávacímu zájezdu
5 (100%) 1 hlas[ů]

2 Responses to Objevte krásy Chorvatska díky poznávacímu zájezdu

  1. Hana Jirásková

    Tak k tomu něco, co se hodí: Na stanici u Puli pod vrelim suncem leta…“ Poslechněte si, je krásná jako ta aréna, Pula a celá Istrie.https://www.youtube.com/watch?v=2edngxTfGjI

  2. Aleš Müller

    Pula, myslím třetí největší amfiteátr. Neuvěřitelné dílo. Ale možná důvod pádu.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2016, Kategorie : Chorvatsko