Objevte krásy Umagu a Savudrije


ubytování Chorvatsko

Západní pobřeží Istrijského poloostrova láká na krásná města a městečka s bohatou historií i kulturou. Také díky průzračnému moři a pěkným plážím sem ročně zavítá přes 3 miliony zahraničních turistů.

Istrie je oblíbená mezi turisty z Rakouska, Německa, ale i Čech především kvůli snadnější dostupnosti. Z České republiky tu můžete být už za cca 8-9 hodin. Mezi známá letoviska západního pobřeží tohoto chorvatského poloostrova patří Umag, Savudrija, Novigrad, Rovinj nebo Pula. Vydejte se s námi na prohlídku prvních dvou zmíněných měst, které se mohou stát inspirací pro vaši dovolenou třeba hned příští rok.

Umag

Umag – přístavní a historické město

Umag je rušné letovisko, jehož historické jádro leží na malém poloostrově mezi dvěma zálivy. Ten severní slouží jako přístav a jachtařská marina.

V centru města můžete obdivovat kamenné domy z 15. a 16. století. Nejstarší zmínky o městě pochází ze 7. století. V dávné historii bylo sídlem římské šlechty, která zde stavěla svá letní sídla. Ve starém Umagu můžete na tuto dobu plnou luxusu narazit i dnes. Mnohé domy stále stojí a zdobí centrum. Dochované jsou i části hradeb a pevností a barokní či renezanční kostely. Za obdiv určitě stojí kostel Panny Marie z 15. století nebo kostel sv. Pelegrio z roku 1507.

umag

Umag je městem s velkou možností sportovních aktivit. Každý rok koncem července se zde koná tenisový turnaj ATP Croatia Open. Kromě toho je centrem vodních sportů, jako je potápění, podmořský rybolov, windsurfing, jachting nebo vodní lyžování. Pobřeží u Umagu je velmi členité, najdete tu i uměle vytvořené zátoky s plážemi, které jsou tvořeny kamínky nebo mixem navezených oblázků a písku.

Město je lákavé i pro gurmány. Specialitou, na kterou nikdy nezapomenete mohou být místní lanýže, parmská šunka nebo vynikající istrijský sýr. Korunujte to lahodným vínem z místním vinic a Umag bude navždy váš!

ČTĚTĚ:   Další část dálnice A1 Záhřeb - Ploče otevřena

Savudrija – poklidná rybářská obec

Savudrija je na rozdíl od Umagu menší městečko s rybářským přístavem. Rybolov se stal dominantní činností místních obyvatel v této oblasti, která se nachází severně od Umagu. Je to však také turistické středisko, které je poklidné a vhodné pro rodiny s dětmi. Najdete tu skalnaté pláže a spoustu restaurací nabízející místní speciality. Výjimkou zde v okolí nejsou ani nudistické pláže, takže na své si tu přijde každý. A to i sportovci, protože i tady si můžete užívat podmořský rybolov, windsurfing nebo vyrazit na kolo.

savudrija maják

A co nabízí místní historie? Poprvé byla osada zmíněna v roce 1177, obdivovat můžete kostel sv. Apoštola Ivana z 9. století a 36 metrů vysoký maják, který patří mezi nejstarší na celém Jadranu. Pochází z roku 1826 a kromě stáří vyniká také svou krásou. Právem je považován za nekrásnější z celého Chorvatska.

Savudrija je považovaná za nejzelenější místo celé Istrie. Přesvědčte se o tom sami, až tu budete a podniknete výlet do krásných okolních lesů.

Ať už si pro svůj pobyt zvolíte rušný Umag nebo poklidnou Savudriji, tuto část istrijského poloostrova si stoprocentně zamilujete.


levné apartmány Umag
Ubytování v Umagu

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Zář 2018, Kategorie : Chorvatsko, Istrie