Očkování před cestou do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Možná se vám bude zdát úsměvné, že píšeme o očkování v případě dovolené v Chorvatsku. Můžete být klidní, žádné speciální očkování není nutné před cestou absolvovat. Je to stejné, jako když vyrážíte do jiných evropských dovolenkových destinací. Co se však doporučuje, je alespoň si zkontrolovat, zda máte ještě platné očkování proti tetanu.

očkování

V přírodě buďte obezřetnější

Výjimku v očkování tvoří ti, kteří mají v plánu většinu času trávit ve volné přírodě. Tady je více než záhodno nechat se očkovat proti vzteklině a klíšťové encefalitidě. Doporučuje se také očkování proti hepatitidě. Nikdy nevíte, kde se ocitnete a v jakých podmínkách se budete pohybovat, obzvlášť plánujete-li dovolenou plnou neočekávaných dobrodružství.

Nenechte se nakazit od spolucestujících

Cestujete-li hromadným dopravním prostředkem, jako je letadlo, vlak nebo autobus, zvažte očkování proti kapénkovým nákazám, jako jsou meningokokové (zánět mozkových blan, meningitida) a pneumokokové (zánět průdušek, zápal plic).

S potřebným a doporučeným očkováním vám poradí v každém očkovacím centru v Čechách.

Vraťte se opálení, ne poštípaní!

Dejte si pozor také na hmyz. Rozhodně se doporučuje používat repelent, protože mnoho nemocí může přenášet právě hmyz. A hlavně, z dovolené chceme přijet opálení, ne poštípaný od kdejaké havěti, nemáme pravdu?

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2018, Kategorie : Chorvatsko