ostrov Vis – neobjevený ostrov snů Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Středodalmatský ostrov Vis byl zařazen do seznamu deseti neprozkoumaných ostrovů snů spolu s italskou Ischií, vietnamským ostrovem Cat Ba, Fakaravem ve Francouzské Polynézii, ostrovem Yap v Mikronézii a jinými. Tuto inormaci nedávno uveřejnil Yahoo Travel.

„Se svými středověkými osadami, panenskými zátokami, starými hradišti, olivovými háji a nejlepšími vinohrady v Dalmácii je ostov Vis předurčen k tomu se stát následující povinnou zastávkou v cestě za sluncem a zábavou na Jadranu“, stojí v popise tohoto chorvatského ostrova. „Křivolaké uličky dvou ostrovních městeček Vis a Komiža jsou plné restaurací, v nichž vám nabídnou chutné mořské plody, připravené tradičním způsobem. Mnohakilometrové písčité pláže, oblázkové břehy a zátoky, které se blýskají na slunci, lákají ke koupání“, je dále napsáno v textu s poznámkou, že je Vis jenom dvě hodiny jízdy trajektem ze Splitu a o něco více než hodinu cesty katamaránem.ostrov Vis Chorvatsko

Zvlášť hezká je zátoka Srebrna, jedna z nejkrásnějších viských pláží. V článku je zmíněn i nedostatek hotelových ubytovacích kapacit na Visu a proto se návštěvníkům doporučuje pronájem soukromých apartmánů a vil. Seznam dosud neobjevených ostrovních rájů, ve kterých návštěvníci nemusí sdílet svůj kousek pláže se spoustou turistů, převzal Yahoo z turistického webového portálu Sherman’s Travel.

Na seznamu jsou dále ostrov Anegada na Britském panenském souostroví, ostrov Madeleine v kanadském Quebecu, Lamu v Keňi, Monhegan v americkém státě Maine a Terre-de-Haut na souostroví Guadeloupe.
Cesta do těchto míst je trochu obtížná a trvá dost dlouho, ale ti, kterým se to podaří, jsou obdarování hezkými plážemi, fascinující kulturom, exotikou kuchyní a spokojeností z objevených pohádkových, netknutých, ostrovních destinací, aspoň to slibují v Sherman’s Travel.

ubytování ostrov Vis
Levné apartmány na ostrově VisKlikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2010, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko