Pár slov o Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Pokud se řekne Chorvatsko, co si vlastně pod tím pojmem představíme?  Bezpochyby většinu z nás napadne pouze jedna věc, protože právě jediná věc je správná. Pokud Vás zajímá, co je Chorvatsko, pak Vám to tedy řekneme. Je to země, stát, který se nachází v Evropě. Je to součást bývalé Jugoslávie a v České republice je velice oblíbený.

Chorvatsko není pouze obyčejný stát, do kterého jezdí Češi. Je to stát, do kterého jezdí většina Čechů, co netráví dovolené v České republice, tedy „doma“. Zajímavou otázkou by jistě byla otázka, která by zněla, proč mají Češi Chorvatsko tolik rádi? Je to velice trefná otázka a v tomto článku se Vám pokusíme odpovědět, proč je dovolená v Chorvatsku o tolik používanější, než v jiných zemích.

Možná si řeknete, že dovolená v Chorvatsku je pro každého Čecha samozřejmost. Většina z nás byla v Chorvatsku a vlastně ani nevíte proč. Je to z důvodu, že tam jezdí většina Čechů. Proč tam ale tolik Čechů jezdí? Je to samozřejmě také kvůli finanční stránce, protože dovolená v Chorvatsku Vás vyjde na malé částky, oproti jiným zemím, například Řecka či Itálie. Je to nastaveno nízkou cenovou hladinou u všech produktů, počínaje zbožím v obchodech po cenách ubytování, až po nízkých cenách zájezdů, které jsou způsobeny slevami cestovních kanceláří, kterým se dovolená v Chorvatsku opravdu vyplatí. Možná Vás nyní napadne, proč by zrovna dovolená v Chorvatsku měla vyhrát pouze kvůli cenám? Tak to rozhodně není, ale ceny jsou také určitý důležitý faktor, který nesmíme opomenout.

Další nespornou výhodou je to, že Chorvaté se řadí do skupiny Slovanů, naši předci přišli právě z oblasti bývalé Jugoslávie, tedy Chorvatska. Nemusíte tedy umět anglicky či jiné jazyky, protože mnohdy se v Chorvatsku domluvíte i česky, budete-li se opravdu snažit. Další společná věc s Chorvatskem je například stravování. Chorvaté nemají své speciální jídlo a povětšinou jí totéž, co my, nebo alespoň velice podobné pokrmy. Tím se od nás příliš neodlišují a my nemusíme váhat navštívit Chorvatskou restauraci, kde si můžeme dát vlastně tatáž jídla, co v Česku s rozdílem mořských pokrmů, například čerstvých ryb, apod.

ČTĚTĚ:   Vinišće u Trogiru

Samozřejmostí je důležitost ubytování v Chorvatsku, protože nikdo by nechtěl bydlet v malém „krcálku“, kde bych se sotva vešel, natož, abych tam mohl nějakou dobu, v době trvání dovolené, pobývat. Právě této věci se v případě Chorvatska nemusíte vůbec bát. Po celé zemi naleznete krásné apartmány. Chorvatsko je díky nim mnohem hezčí a dovolená v Chorvatsku se ukáže jako velice dobrý nápad, nápad k nezaplacení. To je opravdu úžasné, nemyslíte si? Dovolená za malé peníze, kterou si užijete. Jadranské moře, krásné podnebí a skvělé ubytování v podobě velikých apartmánů,  na které si brzy zvyknete a budete mít problém si takzvaně odvyknout. Vyberte si Chorvatsko pro svoji dovolenou, jistě to nebude chyba, ba naopak.

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2011, Kategorie : Chorvatsko