Pěší turistika v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

V Chorvatsku můžete kromě rekreace u moře provozovat také pěší turistiku. Některé oblasti Chorvatska jsou pro ni svými podmínkami jako stvořené a sami Chorvaté tyto možnosti bohatě využívají. Pěšími stezkami je protkán například horský masiv Medvedica u Záhřebu, výborné terény vhodné pro pěší turistiku má i pohoří Gorski kotar.

Zvláštní kapitolu tvoří pohoří Velebit, kde mohou turisté projít celým horským pásmem po tzv. Velebitské vysokohorské stezce, která je dlouhá zhruba 100 km, je na ni celkem 16 kontrolních bodů a na trase je několik slušných ubytovacích možností. Stezka vede nejkrásnějšími partiemi Velebitu. Zčásti sleduje trasu další populární velebitské stezky, která se nazývá Premužičova a vede středním a severním Velebitem. Na nejexponovanějších místech je zajištěna, někde je stezka vytesána do skalního masivu. Její celková délka je 50 km.

Krásné tůry lze podnikat v pohoří Biokovo a Mosoru. Kdo chce podnikat delší pochod, může si zvolit například Rijeckou horskou transverzálu, jejíž přechod zabere pět až šest hodin. Vychází se většinou z Rijeky, trasa vede přes pohoří Učku do pohoří Čičarija, kde se obrací a přes Obruč vede na Plank, Snježnik a do národního parku Risnjak v Gorském kotaru, dále do Viševice a Grižanu. Scenérie této stezky jsou velice proměnlivé, nechybějí ani úchvatné výhledy do dalekého okolí. Pěkná je i Kapelská vysokohorská stezka ve stejnojmenném pohoří Velika Kapela.

Ale i v oblastech, které jsou pro pěší turistiku znánlivě nevhodné, lze podnikat hezké výlety. Například pro návštěvníky Bašky bývá překvapením systém velmi dobře značených turistických tras na ostrově Krk. Stezek je zde 14 a jejich celková délka měří 60 km. Vedou poměrně vysokými vápencovými hřebeny, které jako podkova obepínají zátoku, při níž leží letovisko Baška.

ČTĚTĚ:   Chorvatsko v dubnu

Kdo chce i v jiné části chorvatského pobřeží užít neporušené přírody při aktivním pohybu, může absolvovat tzv. ekostezku u obce Beli na ostrově Cres.

Pěší turistika v Chorvatsku
3 (60%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Kvě 2014, Kategorie : Magazín