Pití v Chorvatsku? Nejoblíbenější jsou destiláty!


ubytování Chorvatsko

Pokud se chystáte do Chorvatska a jste abstinenti, měli byste něco vědět… Chorvatsko patří k zemím, kde se poměrně hojně konzumují alkoholické nápoje. Možná se vrátíte jako milovník destilátů? Ale nezoufejte, pochutnáte si zajisté i na místních nealkoholických nápojích. Na co se tedy můžete těšit?

Bylinná rakije i pálenka loza

V Chorvatsku jsou velice oblíbené různé destiláty, kterými se často zakončuje hlavní chod. Ale i jiné alkoholické nápoje jsou zde v kurzu. Mezi tradiční a nejoblíbenější chorvatskou pálenku patří bylinná rakija. V láhvi je skoro vždy středomořská tráva, která dodává nazelenalý vzhled. Kvalita tohoto nápoje se různí. Vždy záleží nejen na kvalitě trávy, ale i na délce louhování bylin. Nechte si v tomto případě poradit od místních a určitě si pochutnáte.

Dalším oblíbeným nápojem je pálenka loza. Ta se připravuje ze zbytků vinných hroznů, které se nespotřebují při výrobě vína.

pití v Chorvatsku

 

Dámy si určitě pochutnají nejen na třešňovém likéru!

Chorvati myslí i na jemnější pohlaví. Ženy zde popíjí jemný třešňový likér Maraschino. Jedná se o nápoj sladké a velice příjemné a jemné chuti. Vychutnat si můžete také chorvatská vína, která jsou opravdu výborná. Pokud chcete vyzkoušet kvalitu, poohlédněte se po dalmatských vínech a to především těch z ostrova Vis. Z červených je vynikající primoštenský babič , z bílých odrůd sáhněte například po malvaziji.

Pánové by neměli odjet bez ochutnání piva!

Něco se v Chorvatsku najde i pro pány. Ti by Chorvatsko rozhodně neměli opouštět bez ochutnání místního piva! Mezi nejoblíbenější značky patří Karlovačko a Ožujsko, které mají opravdu dlouholetou tradici. Vyzkoušejte nejen ležáky, ale i nealkoholické pivo či Karlovačko črno – tmavé pivo s výraznou chutí.

chorvatské pivo

V Chorvatsku si na alkoholu opravdu pochutnáte, to vám garantujeme. Pro ty, co alkoholu příliš neholdují, Chorvaté umí dělat výbornou černou kávu, latté či cappuccino a rozhodně nezapomeňte ochutnat džusy z čerstvého ovoce a míchané nealkoholické drinky. Pochutnáte si!

ČTĚTĚ:   Na co si dát pozor při cestě autem do Chorvatska

ubytování Brela
Levné apartmány v Brela

Pití v Chorvatsku? Nejoblíbenější jsou destiláty!
5 (100%) 1 hlas[ů]

3 Responses to Pití v Chorvatsku? Nejoblíbenější jsou destiláty!

  1. Josef Štofka

    vžyt jsou jako my.

  2. Věra Mrňová

    Nejlepsi je Prosek 🙂

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2015, Kategorie : Magazín