Plavby na plachetnicích


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko má výborné jméno jako ráj pro jachtaře. Je to dáno příznivými větry a hlavně ohromně členitých pobřežím, které nabízí spoustu možností k zakotvení a trávení příjemných chvil o naprosté samotě. Proto se na lodích podél jaderského pobřeží prohánějí celebrity z celého světa.

Kouzlo Jadranu již objevili osobnosti zvučných jmen, jako je například Bill Gates, Bernie Eccleston, Luciano Benetton a další. Pro začátečníky jsou ideální chráněné oblasti, jako jsou například Kornatské ostrovy. Dobrodružnější povahy si mohou troufat dále na moře, kde místní větry bura a yugo dokážou potrápit i ostřílené a zkušené mořské vlky.

Podél pobřeží od města Umag v severní Istrii až po Cavtar na jihu Chorvatska se nachází celkem 48 přístavů vhodných pro jachty a plachetnice. Z nich celkem 21 patří společnosti Adriatic Croatian International (ACI – aci.hr), největší subjekt v tomto oboru. Některá přístaviště pro jachty jsou téměř turistickými středisky sama o sobě, jiné maríny, jako například ve městech Trogir a Rab, se nalézají v bezprostřední blízkosti starobylých center těchto měst.

9796886936_82b716639c_z

Zájemci o plavbu na plachetnici si mohou buď pronajmout loď bez posádky nebo si najmout i kapitána. Jestliže si chcete pronajmout loď bez posádky, musí alespoň jeden ze zájemců o plavbu mít kapitánské zkoušky a umět zacházet s krátkovlnnou vysílačkou. Pronájem lodi i s kapitánem je dražší a navíc budete mít na palubě pochopitelně o jedno místo méně, jelikož kapitán bude spát na lodi. Na druhou stranu za vás kapitán odvede tu nejnáročnější práci, jakou je navigace lodi a bude očekávat, že jinou monotónní dřinu na palubě zastanete sami.

Hodně prostoru plavbám na plachetnicích věnují webové stránky Chorvatské národní turistické kanceláře croatia.hr, kde naleznete také řadu užitečných odkazů na další stránky.

ubytování Chorvatsko
Levné apartmány v Chorvatsku

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2015, Kategorie : Magazín