Plavby po vlnách Jadranu


ubytování Chorvatsko

Letním radovánkám je letos už konec. To, že se dá svět poznávat a objevovat i mimo letní měsíce, je všem známé. Existuje spousta poznávacích zájezdů, která vás mohou vzít na místa známá i neznámá a přinést vám spoustu zajímavých informací a zážitků.

Je říjen, a to je doba, kdy Chorvatsko ještě může nabídnout hezké počasí. Přestože všichni víme, že léto je léto, i podzim má své kouzlo. Je plný barev a čerstvého vzduchu. Na podzim také můžete zažít to, co se vám v létě nestane: volnější ulice ve městech a méně lidí v přírodě. Proto můžete nasávat chorvatskou atmosféru pěkně z plných plic.

Stále ještě je doba, kdy společnosti nabízejí dovolenou na lodi prostřednictví okružních nebo jednosměrných plaveb. Jedná se v podstatě o poznávací zájezd, ve kterém se kombinuje plavba na lodi, díky které uvidíte a objevíte překrásnou přírodu, s poznáváním nádherných historických měst. Tato kombinace je velmi atraktivní a nevšední, a proto láká čím dál tím více cestovatelů.

Plavby v Chorvatsku

Co vám plavby přinesou

Jedná se většinou o týdenní výlet, který představuje okružní nebo jednosměrnou plavbu. Na počáteční místo, což bývá vybraný přístav, se většinou musíte dostat vlastním automobilem. Ten můžete zaparkovat na hlídaném parkovišti a nechat ho tam v klidu po celou dobu dovolené.

Potom už záleží na tom, jaký zájezd si vyberete a kam se popluje. Jedná se však výlučně o plavby mezi ostrovy nebo podél chorvatského pobřeží, při kterých budete mít možnost se každý den podívat jinam. Budete moci objevovat zastrčené pláže v zátokách téměř zapomenutých ostrovů, poznat krásné a unikátní přírodní scenerie a procházet se po historických a malebných městech a městečkách.

Chorvatskem na lodi

Jak to chodí na lodi

Často se vyplouvá z přístavu ráno, ale naloďuje se už předešlý den na večer, takže se můžete celý den těšit na svou možná první večeři a strávenou noc na lodi. Na lodi většinou bývá kapitán, kuchař, plavčík a posádka, která se stará o úklid. Po nalodění vás kapitán seznámí s lodním řádem a jinými pravidly na lodi a upřesní trasu plavby. Průměrně lodě naberou pasažéry v počtu tak 30 osob, ale může to být i více nebo méně, podle typu lodi, kterou si vyberete. Během celé plavby si můžete dopřávat alkoholické i nealkoholické nápoje z baru, za které se platí až na konci plavby, kdy se sečte účet, který má každý pasažér otevřený.

ČTĚTĚ:   Nejkrásnější advent v Chorvatsku zažijete v Osijeku

Jídlo bývá na lodi řešeno formou polopenze, která zahrnuje snídani a oběd nebo snídani a večeři.

Okružní plavby jsou určeny úplně všem, kteří touží po zajímavé a netradičně strávené dovolené. Pokud nechcete strávit dovolenou jen na jednom místě, ale poznat spoustu zajímavých míst na pobřeží Chorvatska a hlavně si užívat romantiku na lodi v útulných kajutách.

Co najdete v kajutě

Kajuty většinou bývají pro 2 až 3 osoby, takže například čtyř členná rodina si bude muset vzít 2 kajuty. Často v kajutě najdete manželskou postel a jedno lůžko třeba jako palandu. Můžete si zvolit lodě kategorie A, které mají klimatizaci pouze na chodbě v podpalubí, nebo luxusnější lodě s klimatizovanými kajutami. Každá kajuta lodi kategorie A má své vlastní sociální zařízení i koupenu a máte k dispozici ručníky i toaletní papír. Ubytujete-li se v kajutě v podpalubí, pravděpodobně budete mít alespoň malé okno. To však nesmíte otevírat při plavbě, aby nenastříkala voda dovnitř.

Plavby v Chorvatsku

Během cesty můžete relaxovat na palubě lodi. Jedná se buď o nové moderní jachty nebo kompletně zrekonstruované lodě, které tyto vody brázdily před sto lety. Přes den se pluje a samozřejmě na některých místech se staví a vy se můžete opalovat nebo snorchlovat (pokud to počasí dovolí), projít se po ostrovech, navštívit historické vesničky nebo města nebo si zajít na oběd. Zkušený kapitán a posádka zná ta nejlepší místa na trase a určitě nedopustí, abyste je minuli.

Aktivní odpočinek přinesou cykloplavby

Ještě zajímavější variantou pro aktivnější turisty je tzv. cykloplavba. K tomu všemu popsanému výše vám přibydou ještě další zážitky, které získáte díky cyklovýletům na vybraných ostrovech. Ráno loď vypluje a zakotví u nějakého příhodného ostrova, kde je naplánovaný cyklovýlet. Samozřejmě je v plánu i koupání nebo procházky, ale díky kolu se dovolená stane ještě zábavnější.

ČTĚTĚ:   Recenze: Apartmán Denis - hrůza

Tato kombinace aktivní a odpočinkové dovolené je ideální a velmi žádaná. Už nám prostě nestačí jen tak přijet do hotelu a válet se celé dny na jedné pláži. Chceme žít aktivně, poznávat stále nová místa a zkoušet nové věci. A poznávací zájezd na lodi je jednou z nejlepších možností, jak toho docílit. Navíc v zemi jako je Chorvatsko. V zemi, která je bohatá na přírodní scenerie a plná kouzelných ostrůvků, lahodných jídel a malebných měst.

 

levné apartmány Chorvatsko
Levné ubytování v Chorvatsku

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2016, Kategorie : Chorvatsko