Pláže v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko se vyznačuje členitým pobřežím s množstvím zálivů a zátok. Dlouhé písečné pláže v Chorvatsku nejsou obvyklé, převažují menší pláže různého typu  (kamenité, oblázkové, písečné). Pokud hledáte pláže vhodné pro malé děti s pozvolným vstupem do vody, v Chorvatsku najdete několik destinací, kde se Vám bude líbit.

Makarská riviéra

Doporučit můžeme Makarskou riviéru ve střední Dalmácii, díky velmi stabilnímu počasí v letních měsících a teplé vodě. Krásné oblázkové pláže na Makarské riviéře jsou lemovány borovicemi, které poskytují příjemný stín. Oblíbenými letovisky Makarské riviéry jsou Brela, Baška Voda, Tučepi, Podgora, Živogošće, Drvenik, Zaostrog, Gradac a další.

Městečkem Zaostrog se táhne dlouhá a ne příliš široká písčito-oblázková pláž. V Drveniku je nevelká městská pláž s malými oblázky a zčásti hrubým pískem. Letovisko Živogošće – Blato se vyznačuje pěknou oblázkovou pláží s borovicemi. Mezi letovisky Živogošće a Drvenik se ve dvou zátokách nacházejí opuštěnější pláže, kde se nemusíte bát, že nenajdete volné místo přímo u vody. Na severozápadním okraji Podgory směrem k obci Tučepi lze dojít menší oblázkové pláže mezi skalkami.

Pláže pro malé dětiZaostrog

Písečné pláže s velmi pozvolným vstupem do vody se nacházejí např. v okolí Biogradu na Moru a Pakoštane (severní Dalmácie), v letoviscích Omiš (střední Dalmácie), Slano (jižní Dalmácie) a na některých chorvatských ostrovech.

Velmi oblíbená je pláž Slanica na ostrově Murter na okraji stejnojmenné obce. Hloubka vody na této pláži nepřekračuje půl metru i ve vzdálenosti několika desítek metrů od pobřeží. Písečné pláže jsou také na ostrovech Hvar, Brač, Pag a dalších. Mimo hlavní letoviska objevíte menší klidnější pláže, které zaručí pohodu na dovolené s dětmi.

 

Pláže v Chorvatsku
5 (100%) 2 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2014, Kategorie : Chorvatsko