Po stopách Vinnetoua za krásami Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Podzim je skvělým obdobím pro podnikání různých poznávacích výletů. A protože máme rádi Chorvatsko, naše kroky zamíří samozřejmě právě tam. Pojďte se s námi vydat na dobrodružnou cestu po stopách Vinnetoua a Old Shatterhanda. Zavedeme vás na ta nejslavnější filmová místa.

Filmaři si v 60. letech vybrali pro natáčení dramatickou krajinu Chorvatska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny a Černé Hory. V Chorvatsku vsadili na ty největší skvosty a udělali dobře. Tak úžasnou krajinu, jakou má národní park Plitvická jezera, Krka a Paklenica, nikde jinde v Evropě zkrátka nenajdete.

Vodopády Krka

Národní park Krka

Mimo hlavní letní sezónu je toto místo, které najdete nedaleko města Šibenik, opravdu úžasné. Zatímco v sezóně je to tu zaplavené lidmi, podzim vám dovolí pořádně si krásu místní přírody vychutnat. Národní park dostal svůj název podle řeky, která tudy protéká a právě oblast v okolí Skradinských vodopádů, která je označována za nejkrásnější, se stala také místem natáčení filmů o Vinnetouovi. Je to zrovna tady, kde se koupal Sam Hawkens a natáčela se tu slavná scéna s Myším ocáskem.

paklenica

Národní park Paklenica

Národní park Paklenica je součástí pohoří Velebit. Pamatujete si ve filmu Poklad na Stříbrném jezeře Kaňon duchů, kde Vinnetou a jeho přátelé přichystali léčku na Utahy? Tak ten najdete právě tu. Představuje ho ohromující kaňon Velika Paklenica.

Velika a Mala Paklenica je překrásné místo, které je jistotou nezapomenutelných zážitků spojených s procházkou zdejší krajinou. V dnešní době je jedním z nejoblíbenějších míst horolezců, kteří se sem sjíždějí z celé Evropy pokořit majestátní skály.

Jižní část pohoří Velebit

Nejvíce scén se natáčelo v oblasti jižního Velebitu. Mimo jiné je to právě tady, kde má svůj filmový hrob Nšo-či a její otec Inču-čuna, v oblasti nazvané ve filmu Nuggetshill. Na Zelené louce v této části pohoří najdete také ono smutné místo, kde naposledy vydechl slavný Vinnetou nebo místo, kde se nacházel tábor dělníků na stavbě železnice.

plitvice

Plitvická jezera

Není těžké uhádnout, který díl se točil v oblasti Plitvických jezer. Samozřejmě, Poklad na Stříbrném jezeře. Stříbrné jezero a poklad v jeskyni představuje jezero Kaludjerovac. Přestřelka u Stříbrného jezera byla pro změnu točena u jezera Kozjak, které je také součástí Plitvických jezer.

trogir

Trogir

Z přírody se přesuneme do města. Krásné historické město Trogir se ve filmu Poslední výstřel přeměnilo na Santa Fé. Historické jádro města Trogir patří mezi památky UNESCO a není se čemu divit. Je to jedno z nejnavštěvovanějších měst Dalmácie s excelentní ukázkou románského stylu, jemuž dominuje majestátní katedrála se slavným Lvím portálem.

Pokud jste ho ještě nenavštívili, určitě si sem jednou naplánujte výlet. A to i v případě, že se nevydáte po stopách Vinnetoua.

 

levné apartmány Trogir
Ubytování v Trogiru

Ohodnoťte

3 Responses to Po stopách Vinnetoua za krásami Chorvatska

  1. Věra Vdovicynová

    jela bych a jak ráda,ale až v létě zase.

  2. Martin Basarab

    chceme jet 1.-3.11. Zalezi na pocasi.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2018, Kategorie : Chorvatsko