Po stopách Vinnetoua za krásami Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Podzim je skvělým obdobím pro podnikání různých poznávacích výletů. A protože máme rádi Chorvatsko, naše kroky zamíří samozřejmě právě tam. Pojďte se s námi vydat na dobrodružnou cestu po stopách Vinnetoua a Old Shatterhanda. Zavedeme vás na ta nejslavnější filmová místa.

Filmaři si v 60. letech vybrali pro natáčení dramatickou krajinu Chorvatska, Slovinska, Bosny a Hercegoviny a Černé Hory. V Chorvatsku vsadili na ty největší skvosty a udělali dobře. Tak úžasnou krajinu, jakou má národní park Plitvická jezera, Krka a Paklenica, nikde jinde v Evropě zkrátka nenajdete.

Vodopády Krka

Národní park Krka

Mimo hlavní letní sezónu je toto místo, které najdete nedaleko města Šibenik, opravdu úžasné. Zatímco v sezóně je to tu zaplavené lidmi, podzim vám dovolí pořádně si krásu místní přírody vychutnat. Národní park dostal svůj název podle řeky, která tudy protéká a právě oblast v okolí Skradinských vodopádů, která je označována za nejkrásnější, se stala také místem natáčení filmů o Vinnetouovi. Je to zrovna tady, kde se koupal Sam Hawkens a natáčela se tu slavná scéna s Myším ocáskem.

paklenica

Národní park Paklenica

Národní park Paklenica je součástí pohoří Velebit. Pamatujete si ve filmu Poklad na Stříbrném jezeře Kaňon duchů, kde Vinnetou a jeho přátelé přichystali léčku na Utahy? Tak ten najdete právě tu. Představuje ho ohromující kaňon Velika Paklenica.

Velika a Mala Paklenica je překrásné místo, které je jistotou nezapomenutelných zážitků spojených s procházkou zdejší krajinou. V dnešní době je jedním z nejoblíbenějších míst horolezců, kteří se sem sjíždějí z celé Evropy pokořit majestátní skály.

Jižní část pohoří Velebit

Nejvíce scén se natáčelo v oblasti jižního Velebitu. Mimo jiné je to právě tady, kde má svůj filmový hrob Nšo-či a její otec Inču-čuna, v oblasti nazvané ve filmu Nuggetshill. Na Zelené louce v této části pohoří najdete také ono smutné místo, kde naposledy vydechl slavný Vinnetou nebo místo, kde se nacházel tábor dělníků na stavbě železnice.

ČTĚTĚ:   Omišalj - Kvarner

plitvice

Plitvická jezera

Není těžké uhádnout, který díl se točil v oblasti Plitvických jezer. Samozřejmě, Poklad na Stříbrném jezeře. Stříbrné jezero a poklad v jeskyni představuje jezero Kaludjerovac. Přestřelka u Stříbrného jezera byla pro změnu točena u jezera Kozjak, které je také součástí Plitvických jezer.

trogir

Trogir

Z přírody se přesuneme do města. Krásné historické město Trogir se ve filmu Poslední výstřel přeměnilo na Santa Fé. Historické jádro města Trogir patří mezi památky UNESCO a není se čemu divit. Je to jedno z nejnavštěvovanějších měst Dalmácie s excelentní ukázkou románského stylu, jemuž dominuje majestátní katedrála se slavným Lvím portálem.

Pokud jste ho ještě nenavštívili, určitě si sem jednou naplánujte výlet. A to i v případě, že se nevydáte po stopách Vinnetoua.

 

levné apartmány Trogir
Ubytování v Trogiru

Ohodnoťte

3 Responses to Po stopách Vinnetoua za krásami Chorvatska

  1. Věra Vdovicynová

    jela bych a jak ráda,ale až v létě zase.

  2. Martin Basarab

    chceme jet 1.-3.11. Zalezi na pocasi.

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2018, Kategorie : Chorvatsko