Poplatky za cestu do Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Nejvíce turistů se do Chorvatska dopravuje tzv. po vlastní ose, to znamená vlastním vozidlem. Podle ÚAMK platí označení CZ na registrační značce ve všech zemích EU, tedy i v Chorvatsku. Do ostatních zemí byste museli mít na svém autě klasickou nálepku CZ.

Pokud jde o dálniční známky a poplatky, je to různé podle trasy, kterou zvolíte. Pokud se vydáte na cestu do Chorvatska přes hraniční přechod v jihomoravském Mikulově a pojedete po české dálnici D1, musíte mít pochopitelně českou dálniční známku. Jednou z možností je zakoupení všech potřebných dálničních známek v předstihu v ČR. Pokud tak neučiníte, doporučuje se ihned za hraničním přechodem koupit rakouskou dálniční známku, jelikož dálnice začíná již 30 km za Mikulovem. Ceny dálničních známek pro osobní automobily na rok 2014 byly 8,50 EUR na 10 dní a 24,80 EUR na dva měsíce. Známky platí až do 31.1.2015. Pro rok 2015 byly ceny dálničních známek v Rakousku zvýšeny na 8,70 resp. na 25,30 EUR.

sali1_v_410Při cestě vedoucí Slovinskem je situace obdobná. Těsně po přejezdu hranic je nutné si zakoupit slovinskou dálniční známku, ikdyž délky slovinské dálnice cca 45 km si moc neužijete. Její cena na 1 měsíc je 30 EUR. Zbytek cesty na Slovinském území k chorvatské hranici pojedete po obyčejných silnicích. Pokud se budete chtít při směřování na Záhřeb vyhnout placenému úseku přes Maribor, dostanete se opět na dálnici, kde byste bez známky mohli zaplatit vysokou pokutu. Za dálniční poplatky v Chorvatsku zalatíte v jednom směru 48 + 135 kun, ovšem výše těchto poplatků se mohou každým rokem měnit.

Pokud byste se rozhodli pro trasu vedoucí přes Slovensko a Maďarsko, pak musíte počítat s cenou 10 EUR na 10 dní a 14 EUR na měsíc u Slovenské dálniční známky a v Maďarsku zaplatíte v přepočtu na forinty cca 250 Kč za týdenní známku a cca 400 Kč za známku měsíční. Chorvatský úsek Goričan – Záhřeb vás bude stát na mýtném 41 chorvatských kun.

ČTĚTĚ:   Jachting a potápění
Ohodnoťte

9 Responses to Poplatky za cestu do Chorvatska

 1. Jirka Macháček

  už 6 let nekrmím Slovinskou kasu za předraženou dálnici…dá se pohodlně a v pohodě objet.a když se tam vloží pauza-tankování) Mureck- Lenart, Ptuj dale na přechod Macelj ),tak ztráta je tak v minutách,pohoda cesta.je pozor na Ptuj,někdy to navi hodí na dálnici…tak to nastavit mimo ní.!

 2. Jirka Macháček

  už 6 let nekrmím Slovinskou kasu za předraženou dálnici…dá se pohodlně a v pohodě objet.a když se tam vloží pauza-tankování) Mureck- Lenart, Ptuj dale na přechod Macelj ),tak ztráta je tak v minutách,pohoda cesta.je pozor na Ptuj,někdy to navi hodí na dálnici…tak to nastavit mimo ní.!

 3. Lukáš Andil

  V Ptuji stačí odbočiť na 1 semafóroch od Lenartu do ľava na priemyselnú zónu a držať sa žltých cedulí Zagreb…tam vás to navedie na koniec dialnice a šupky po ceste č.9 na Macelj

 4. Silvie Rytířová

  Který z Chorvatských ostrovů je nejhezčí?Diky

 5. Radomír Fejfar

  Souhlasím …. každý rok jezdím stejně a je to úplně v pohodě 🙂 a od Zagrebu mám HAC-ENC což je úplně super… žádné fronty

 6. Projeli jsme jich hodně , ale nejvíce nás zaujaly ostrovy Ugljan a Mljet . Nepřelidněné a nádherná příroda .

 7. Lukáš Andil

  jednoznačne Hvar, samozrejme každému sa páči a hľadá niečo iné…ale Hvar sa dostáva pod kožu a je to srdcovka 🙂

 8. Lenka Máchová

  Nejhezci ostrov je Ugljan.

 9. Petr Vrána

  no samotnemu se cecta nevyplati autem (Y) drahe jak prase .. levnejsi je to busem (Y) a bez starosti 😀 sice jen pauza na cigarko a wc je delsi :/ 😀 aspon se clovek trochu vyspi .. nez kdyz v aute spite u restaurace na odpocivadle tak pak vas ve 4 rano buzeruji cajti ze se nesmi spat na parkovisti 😀 ( spis vubec se nesmi nikdy spat v aute ) (y) 😀

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Bře 2015, Kategorie : Magazín