Potápění – informace a rady


ubytování Chorvatsko

Jednou z aktivit, pro kterou jezdíme do Chorvatska, je potápění. Pod vodou má člověk úžasný pocit svobody a cítí krásu nedotčeného podmořského světa. Chorvatsko také nabízí široké možnosti pro zkušené a ostřílené potápěče, ale i právě začínající nadšence.

Ti všichni tu mohou najít místa, kde příroda okouzluje neuvěřitelnou pohádkovou krásou. Ovšem Chorvatsko není země, kde by se mohl potápět kdokoliv a jakkoliv, platí zde přísné zákony, které takřka neumožňují soukromé potápění, ale jen s dohledem kvalifikovaných instruktorů. Než se tedy pustíte do objevování podmořského světa v Chorvatsku, seznamte se s bezpečnostními podmínkami a zákony.

potápění chorvatsko

Organizované potápění

Organizované potápění pro začátečníka znamená, že se přihlásíme do potápěčského centra nebo potápěčské školy. Předností těchto zařízení je, že budeme školeni odborníkem s potřebnou kvalifikací. Navíc v Chorvatsku jde většinou o místní znalce, kteří mimo technických věcí znají ta nejzajímavější místa v oblasti, kde se chceme potápět, resp. kde se školíme.

Individuální potápění

Individuální potápění je přeci jen možné. Pokud jsme se rozhodli potápět bez doprovodu odborné osoby, potřebujeme k tomu ovšem zvláštní povolení. To stoji přibližně 315 EUR (nebo 2400 HRK). Navíc individuální potápění je možné jen pro zkušené potápěče, kteří navíc musí informovat úřady o zónách, ve kterých se budou potápět a o způsobu, jak místo svého potápění označí.

Pár dalších rad

Bezpečnost při potápění má mnoho ohledů,vnější i vnitřní. Nikdo by neměl přeceňovat svoje síly, nutná je dokonalá příprava techniky, ale na to zkušenější potápěče nemusíme upozorňovat, protože znalost těchto podmínek je v osnovách každého školení. Pro Chorvatsko lze také říci, že zde žádná ryba nemůže člověka vážně ohrozit.

kurzy potápění

Ovšem některé druhy, třeba ropušnice obecná nebo muréna, mají ve svých zubech nebo ploutvích jed, který může způsobit minimálně bolest. Proto se se všeobecně doporučuje na ryby a všechny živočichy raději nesahat.

ČTĚTĚ:   Existuje mapa chorvatského pobřeží?

Podmořský svět má své ticho a má svůj vlastní řád a každý, kdo do něj vstoupí, by ho měl také respektovat.

ubytování Murter
Levné apartmány na Murteru

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2015, Kategorie : Magazín