Potápění v Chorvatsku – tipy na krásná místa


ubytování Chorvatsko

Potápění je koníček, který provozuje řada lidí. Rádi se potápíte? Myslíte si, že v Chorvatsku není možno najít krásná a zajímavá místa pro potápění? To je velký omyl! I tato oblíbená dovolenková destinace má, co se týče potápění co nabídnout.

Nemáte s potápěním ještě takové zkušenosti, ale láká vás to a chtěli byste to vyzkoušet? Pak i v tomto ohledu je na vás Chorvatsko připraveno! Přinášíme tipy na krásná a zajímavá místa Chorvatska, kde se můžete potápět! Na těchto místech si přijdou na své jak začínající potápěči, tak i pokročilí a velmi pokročilí.

Ostrov Brač – Purple Bay

Purple Bay je velmi krásné místo v Chorvatsku, na ostrově Brač. Jsou zde čtyři mořské stěny, které mají mnoho barev, jsou velmi pestré a budete na Purple Bay oči nechat! Toto místo je určeno zejména pro zkušenější potápěče, dostanete se na něj pomocí lodě. Najdete zde nejen mnoho druhů pestrobarevných rybiček, ale také krásnou podmořskou flóru. Narazit zde dokonce můžete i na žraloky, ale nemusíte se ničeho obávat, o člověka nejeví zájem. Toto krásné místo je rájem potápěčů a je zde toho opravdu hodně k vidění.

Brač

Oblast Istrie, vrak Baron Gautsch

Pro potápění můžete zvolit také zachovalý vrak osobní linkové lodi Baron Gautsch. Ta se roku 1914 potopila u istrijských břehů a to tím, že najela na minu. Uvnitř je vrak velmi zachovalý, dostanete se i dovnitř. Obrostly jej podmořské organizmy a stal se domovem hejna nejrůznějších ryb. Vrak lodi Baron Gautsch je však vhodný jen pro velmi pokročilé potápěče.

Ostrůvek Biševo, Modrá jeskyně

U ostrova Vis se nachází ostrůvek Biševo. V ní najdete Modrou jeskyni, která láká k ponoru. Vstup do ní je přes tunel na západní straně Biševa a to člunem či potápěním. Tato Modrá jeskyně je známá svými modrostříbrnými efekty, ty vznikají lomem světla, který do jeskyně proniká.

ČTĚTĚ:   Fotogalerie městečka Vodice v Chorvatsku

Biševo

V dopoledních hodinách v létě je zážitek nejintenzivnější. Najdete zde bohatou faunu i flóru, která vás naprosto nadchne. Modrá jeskyně je vhodná jak pro začínající potápěče, kteří ještě nemají za sebou tolik ponorů, tak i pro ty pokročilé potápěče.

ubytování Brač
Levné apartmány na ostrově Brač

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2015, Kategorie : Magazín