Potápění v Chorvatsku


ubytování Chorvatsko

murterduben_26Potápění je jedním z mnoha sportů, které jsou určené pro aktivní strávení Vaší dovolené. Nejoblíbenější přímořskou destinací, která je pro nás Čechy tradičně velmi atraktivní, je Chorvatsko. Pestré chorvatské pobřeží s tisícovkou ostrovů nabízí širokou škálu potápěčských lokalit, které jsou zajímavé, ať už pro výskyt vraků lodí (a to od pozůstatků z antické doby až do II. světové války), nebo krásných kolmých podmořských stěn, porostlých korály a Gorgoniemi, tak pro nádherné jeskyně, podmořské útesy a kaňony, v kterých se skrývá hojný život.

Potápění se můžete věnovat o dovolené již jako úplní začátečníci formou ponoru na zkoušku, kdy se za přímé účasti potápěčského profesionála ponoříte do světa ticha a vyzkoušíte si Vaše první pocity svobody při dýchaní pod vodou a zažijete nezapomenutelný stav beztíže a 3D pohybu.

murter2008_18Stejně tak pokud můžete alespoň týden své dovolené věnovat potápění, nabízí se Vám možnost absolvování kurzu rekreačního potápěče tzv. Open Water Diver (OWD), během něhož se naučíte používat kompletní potápěčskou výstroj, ovládat techniku dýchání a taktéž si nacvičíte veškeré postupy nutné k bezpečnému potápění, protože bezpečnost je při potápění samozřejmě na prvním místě. Po absolvování kurzu OWD získáte mezinárodní potápěčskou licenci s omezením maximální hloubky 18 metrů.

Pokud byste se rádi potápění věnovali, můžete si vybrat z mnoha potápěčských škol – nejznámější jsou PADI, IANTD a CMAS, ale i jsou zde pochopitelně i další školy, které jsou ve světě potápění také velmi uznávané.

V Chorvatsku naleznete pěkné lokality na potápění od Istrie po Pelješac. Nejkrásnější místa jsou nicméně v okolí mořského Národního parku Kornati, respektive v blízkosti ostrova Murter.

Za zmínku stojí také například tato místa vhodná pro potápění:

 • Město Makarska v jižní Dalmácii
 • Potápěčské středisko Zlatna Luka v severní Dalmácii
 • Okolí ostrova Pag v severní Dalmácii
 • Potápěčské centrum na ostrově Vir v severní Dalmácii
 • Okolí ostrova Rab v zálivu Kvarner
 • Crikvenica v zálivu Kvarner
 • Rybářské město Medulin na Istrijském poloostrově
 • Potápěčské centrum v Pule na Istrijském poloostrově
ČTĚTĚ:   Ostrov Brač - jižní Dalmácie

 

Jakmile vyzkoušíte přístrojové potápění, zjistíte, že můžete relaxovat jen na jediném místě na zemi mimo dosah mobilních telefonů a radiokomunikace – v místě, ve kterém se k sobě většina živočichů chová přátelsky a z kterého se vy budete na hladinu vracet se spoustou zážitků a pozitivní energie.

Jednoduše se dá říct, že „Vaše sny čekají pod vodní hladinou.“

Pavel Machula

Instruktor PADI 616239

Instruktor IANTD 5181

Instruktor CMAS P*

www.murter.cz

murter2008_5murterduben_11

 

 

 

 

 

Ohodnoťte

3 Responses to Potápění v Chorvatsku

 1. Nádhera!!!!Taky na Pelješci….Na Dingači…:-)

 2. Jan Ctvrteckaj

  jo 20 lidem se to líbí ale kolik se jich zúčastnilo potápění zeptejte se jich

 3. Petr Mička

  Jezdím se tam potápět každý rok… Ta úvodní fotka je z akce Čištění moře v Tisnu na ostrově Murter… U Pavla jsem sice už jednu sezonu vynechal, ale na rok…

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Lis 2013, Kategorie : Chorvatsko, Magazín