Poznejte s námi ostrov Mljet


ubytování Chorvatsko

Krásy Makarské, Podgory, Bašky vody nebo dalších tradičních chorvatských destinací již zná téměř každý. Pokud pro vás není ideální dovolená ta, v rámci které si musíte „rezervovat“ místo na pláži v pět hodin ráno a dělit se o každý její kousek spolu s neohleduplnými turisty, máme pro vás návrh. Poznejte s námi ostrov Mljet – ostrov, který se nachází v jihodalmatském souostroví a může se pochlubit přívlastkem „jeden z nejkrásnějších chorvatských ostrovů“. Jaké krásy Mljet nabízí?

Nejzelenější ostrov Chorvatska

Kromě své krásy se může ostrov pochlubit také plochou, kterou ze 72 % pokrývají pouze lesy a vytvářejí tak okouzlující panoramata. Nejhojnější zastoupení zde mají borovicové, dubové a cedrové háje. Pokud vás procházky po zdejších lesních cestičkách omrzí, můžete vyrazit na průzkum místních krasových jeskyní, kterých je zde opravdu velká spousta. Mezi nejzajímavější patří Odysseova jeskyně, jeskyně Jam nebo jeskyně Movriča. Severozápadní část ostrova byla pro svou bohatou faunu a floru prohlášená národním parkem. Na Mljetu se můžete koupat nejen v moři, ale také ve dvou malebných jezerech Malo a Veliko jezero.

Zajímaví živočichové na ostrově

Na Mljetu můžete narazit na divočáka, jeleny nebo raritu Promyku mungo. Živočich z čeledi promykovitch původem z Asie, zde byl vysazen v souvislosti s výskytem jedovatých hadů, kteří ostrov v dávných dobách sužovali. Nyní se s hadem na ostrově s největší pravděpodobností nesetkáte, Promyk je zde však více, než dost.

Dovolená na Mljetu

Dlouhé procházky, opalování, koupání v průzračně čistém moři, lovení chutných pstruhů, nejrůznější vodní sporty i hlubokomořské potápění – to vše a ještě mnohem více si můžete na ostrově užívat. Do Mljetu se dostanete trajektem z Dubrovníku nebo Pelješace. Z ubytovacích kapacit vám můžeme doporučit jeden hotelový komplex nebo ubytování v apartmánech, či u místních v soukromí. Věříme, že se stane vaše dovolená na Mljetu nezapomenutelným zážitkem.

ČTĚTĚ:   Na ostrově Krk začíná další zábavná sezóna
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2013, Kategorie : Aktuality z Chorvatska, Chorvatsko