Přírodní parky Chorvatska


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko vyniká překrásnou přírodou. Kromě pobřeží a krásných pláží, které jsou často lemovány borovými lesy, je to i působivé vnitrozemí a hory, které často zůstávají mimo zájem turistů. A je to škoda, protože právě tady se vám naskytnou ty nejkrásnější výhledy na okolní krajinu a Jadranské moře, můžete pozorovat divoké scenerie, které jinde neuvidíte.

Milovníci přírody mají jasno: v létě k moři, na podzim do národních a přírodních parků. A působivé chorvatské přírodní parky jsou právě ta místa, do kterých zavítáme s dnešním článkem i my. Doufáme, že pro vás budou zajímavou inspirací a při příští návštěvě Chorvatska je nevynecháte ze svého seznamu „Co navštívit“. Rozhodně totiž stojí za návštěvu.

Majestátní pohoří Velebit

Asi nejznámějším a nejkrásnějším přírodním parkem je horský masiv Velebit. Jedinečné chorvatské pohoří, které mnohým letoviskům na pobřeží dodává dramatické pozadí, je domovem rozličné fauny a flóry. Toto území o rozloze 2 000 km2 bylo prohlášeno Světovou biosférickou rezervací. Zahrnuje národní park Paklenica, přísně chráněnou oblast Hajducki a Rozanski Kukovi, kde se nachází jedna z nejhlubších propastí na světě Labina Jama. Součástí je Velebitská botanická zahrada, kaňon řeky Zmrjaniny, zátoka Zavratnica a Cerovacké jeskyně.

Velebit

Krasové pohoří Biokovo

Impozantní krasové pohoří Biokovo, které je součástí rozsáhlé dinárské horské soustavy, se tyčí nad celou Makarskou rivierou. Vydejte se na procházku nebo náročnější turistickou túru a Biokovo se vám odmění nádhernými výhledy z mnoha vyhlídek. Biokovo je velice dobře přístupné všemi dopravními prostředky, proto je velmi často navštěvovaný turisty, kteří tráví svou dovolenou v oblasti Makarské riviéry. Výlet vám může zpestřit zajímá fauna, například v podobě kamzíků, kteří zde žijí v poměrně hojném počtu.

Obdivuhodné mokřiny Kopacki Rit

V místě, kde řeka Drava ústí do Danube, můžete navštívit přírodní park Kopacki Rit, rozsáhlou mokřinovou oblast. Je to místo, které je rájem pro milovníky ptactva a rozličných druhů ryb.

ČTĚTĚ:   Mali Rat na Omišské riviéře

kopacki-rit

Mokřiny Lonjsko Polje

Další na faunu a flóru bohatou lokalitu představuje mokřinová oblast, která se nachází podél řeky Sávy mezi Nova Gradiska a Sisakem. Představuje jednu z největších zachovaných mokřin v Evropě. Opět je tato oblast bohatá na ptactvo a především se tu líbí čápům, kteří představují jednu z hlavních místních atrakcí. Staví si svá hnízda na střechách vesnických dřevěných domů.

Útesy a krásné pláže zátoky Telašćica

Nejen loďaři si oblíbili přírodní park Telašcica, který se nachází na ostrově Dugi otok. Jedná se o hlubokou a nádhernou zátoku s dlouhými písečnými plážemi. Zatímco její severovýchodní část je holá, v jihozápadní části rostou olivovníky, fíkovníky a krásné borové lesy.

Telašćica

Horský masiv Medvednica u hlavního města

Dalším zajímavým horským masivem a přírodním parkem je Medvednica, který můžete navštívit poblíž hlavního města Záhřeb. Představuje hlavní záhřebskou oblast pro rekreaci místních obyvatel i návštěvníků Záhřebu. Medvednicu pokrývají různé druhy lesů, najdtee zde vodopády, kaňony a jeskyně.

 

levné apartmány Makarska
Ubytování v Makarske

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2017, Kategorie : Chorvatsko