Proč je září nejlepší měsíc k návštěvě Chorvatska?


ubytování Chorvatsko

Plánujete dovolenou v Chorvatsku na září? Bojíte se, jestli jste udělali dobře? Můžete být úplně v klidu. Přinášíme vám důvody, proč je dovolená v Chorvatsku v září možná ještě lepší než v sezóně.

Každý měsíc v Chorvatsku má své kouzlo. V létě si užíváme tepla, slunce a divokých večírků. Na jaře tu můžete zažít úžasné Velikonoce a v zimě nezapomenutelné Vánoce s jedinečnou adventní atmosférou. Pro mnoho lidí je však ten nejlepší měsíc na návštěvu Chorvatska právě září.

Počasí

Počasí v září bývá nádherné. Zažijete chladnější rána a chladnější noci, takže se díky tomu skvěle vyspíte. Dny jsou stále teplé, přes den bývá horko, ale nezažijete úmorné pocení a potřebu studených sprch jako třeba v srpnu. Ubývá také komárů.

Moře

Po třech měsících veder je moře opravdu vyhřáté a udržuje si své teplo. Je to mnohem lepší, než když do Chorvatska zavítáte před sezónou. V září si stále můžete užívat příjemné teploty moře, které má okolo 25 °C.

Davy

To, co možná většinu turistů baví na dovolené v září nejvíc, je méně davů. Je moc příjemné a uklidňující procházet se po krásných městech plných historických památek bez těch šílených davů, na které tu natrefíte v sezóně.

Můžete si zajít do jakékoliv kavárny chcete, protože určitě bude volno a navíc si budete moci vybrat místo s úžasným výhledem. Ani v restauraci nebudete mít problém s výběrem stolu. Na plážích si lehnete, kam budete chtít a v obchodech a supermarketech se nebudete s nikým tlačit mezi regály.

Setkání s místními

V září mají místní obvykle mnohem více času než v hektické turistické sezóně, a tak se můžete lépe naladit se na jejich život. Všude obecně vládne uvolněnější atmosféra, místní si s vámi rádi a víc popovídají. Uvidíte je na plážích, v kavárnách a barech.

ČTĚTĚ:   5 tipů na romantickou cestu
Pláže v náručí fíkovníků
Fíky

Podzimní dobroty

V září si můžete pochutnat na lahodném ovoci, jako jsou fíky a granátová jablka. Na některých místech si je můžete jen tak trhat rovnou ze stromů do pusy.

Ceny

A pro mnohé v současné době to nejlepší na konec: ceny. Ano, mimo sezónu jsou ceny ubytování nižší a levnější bývají také služby a různé turistické atrakce. Kdo si chce užít levnější dovolenou, ale stále se chce opálit a plavat v teplém moři, je pro něj září v Chorvatsku jako dělaný.

A jaký je ten váš důvod k návštěvě Chorvatska v září?

Proč je září nejlepší měsíc k návštěvě Chorvatska?
5 (100%) 1 hlas[ů]
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2023, Kategorie : Chorvatsko