Hledáte skvělé pláže a letovisko s atmosférou? Jeďte do Trogiru!


ubytování Chorvatsko

Trogir ležící ve Splitsko-dalmatské župě nadchne každého, kdo má rád kouzelná historická města s osobitou atmosférou a pěknými plážemi v okolí. Pokud chcete vyrazit do Chorvatska a stále ještě nejste rozhodnuti kam, možná vám právě dnes pomůžeme!

Co především zajímá každého, kdo touží strávit dovolenou v pěkném letovisku u moře? Je to moře samotné! A v Chorvatsku není o pěkné pláže a čisté moře nouze, a to ani v Trogiru a okolí. Tak se hned na začátek pojďte s námi na ně podívat!

Pláž Okrug přezdívaná „Copacabana Trogiru“

Jistě všichni znáte proslulou brazilskou pláž Cobacabana v Rio de Janeiru. Pokud chcete zažít alespoň trochu jeji atmosféru, můžete vyzkoušet pláž Okrug ležící asi 5 km od Trogiru na ostrůvku Čiovo. Je jedna z nejkrásnějších v okolí a pyšní se právě touto přezdívkou. Je tvořena štěrkem smíchaným s pískem a má pozvolný vstup do moře. Na pláži najdete bary, restaurace a různé vodní atrakce pro děti i dospělé. Pokud nemáte děti, nebo budete mít hlídání, vydejte se sem večer. Nejvíc to tu totiž žije právě když slunce zapadne!

Pláž Pantan poblíž starobylého centra

Nedaleko městského centra leží pláž Pantan. Je písečná s jemným šterkem, dlouhá 500 metrů a má také pozvolný vstup do moře. U pláže rostou borovice, které celé vaší rodině poskytnou příjemný stín. Jsou tu stánky s občerstvením, se zmrzlinou i vychlazenými drinky. Dostanete se sem i městským autobusem. Jsou tu sprchy a také možnost půjčení lehátek a případně i slunečníků.

Pláž Medena pro pohodový den

Chcete-li něco méně hlučného než místní „Cobacabanu“, vyzkoušejte pláž s názvem Medena. Najdete ji 4 kilometry od Trogiru a i tady jsou borovice tvořící stín, pozvolný vstup do moře a možnosti různých vodních aktivit.

Trogir

Trogir vás nadchne svou historickou krásou

Trogir je překrásné město a svědčí o tom také fakt, že je jeho historické centrum zapsané na seznamu UNESCO. Je tu k vidění spousta antických památek a najdete tu stopy, které tu zanechali, Římané, Řekové, Benátčané, ale i Rakušani nebo Francouzi. V Trogiru vás okouzlí úzké uličky se spoustou působivých kaváren, restaurací, butiků a obchůdků se suvenýry.

ČTĚTĚ:   6 tipů jak strávit den v Zadaru

Zajímavostí je také to, že je právě jeho jádro postaveno na uměle vytvořeném ostrůvku, spojeným s pevninou malým mostem. A je tu ještě jeden ostrůvek, který je spojen s Trogirem mostem. Je to výše zmíněný ostrov Čiovo, kde kromě pláže Okrug najdete třeba krásnou pláž v zátoce Saldun.

Trogir je úžasná destinace, která rozhodně za návštěvu stojí. Můžete si odtud udělat výlet třeba do nedalekého Splitu, který leží jen 27 km odtud. Nebo se vydejte do 52 km vzdáleného Šibeniku.

levné apartmány Trogir
Ubytování v Trogiru

Ohodnoťte

One Response to Hledáte skvělé pláže a letovisko s atmosférou? Jeďte do Trogiru!

  1. Hedvika Pavlíčková

    Trogir je moc krásný, ale koupat jsme se jezdili jinam..

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2020, Kategorie : Chorvatsko