Prohlédněte si Chorvatsko i pod mořem


ubytování Chorvatsko

Chcete zažít Chorvatsko, dalo by se říct, i z jiné stránky? Vyzkoušejte tu podmořskou a začněte se šnorchlováním! Nebo přímo s potápěním?

Potápění je v dnešní době stále v kurzu a není se čemu divit, podmořský svět ukrývá opravdové krásy, které stojí za to vidět. Pokud nemáte tolik odvahy, vyzkoušejte šnorchlování. Jedná se o nejjednodušší a nejpřístupnější formu potápění, při které si odnesete také spoustu zážitků. Můžete pozorovat podmořské živočichy, hejna ryb a mnoho dalšího.

Co pro šnorchlování a jak začít?

Základní výbavou pro šnorchlování je samozřejmě šnorchl, od kterého je odvozen název samotné aktivity, potápěcí maska a ploutve. Při výběru masky dbejte na to, aby opravdu skvěle seděla, jelikož v opačném případě vás může trápit zatékání mořské vody, což vám potápění značně znepříjemní. Dejte si ovšem pozor, maska by neměla být utažena kolem hlavy příliš silně. Pokud se při potápění setkáte s tlakem v uších, zbavíte se ho snadno několikerým polknutím, které vyrovná tlak s okolím.

potápění v Chorvatsku

Zkroťte ploutve

Obavou mnoha začátečníků jsou ploutve. Můžete šnorchlovat i bez nich, ale věřte, že s nimi se vám otevírají nové možnosti. Ploutve se obouvají až ve vodě, kdy po jejich nazutí můžete rovnou začít plavat. Střídavě kmitejte skoro napnutýma nohama a to pomalu a uvolněně. Při vycházení z vody couvejte a ploutve neohýbejte.

Pokud se do samotného šnorchlování opravdu „ponoříte“ nezapomínejte na okolní plavce a hlavně lodě, jelikož se celkem nepozorovaně dostanete do hloubky a jejich blízkosti. Pro jistotu je možné zakoupit speciální bójku, kterou k sobě přivážete na delší plovoucí provaz.

Jak o vybavení pečovat?

Pokud chcete, aby vám vybavení vydrželo i na další dovolenou, pečujte o něj, není to nic složitého. Šnorchl, ploutve, ani masku nikdy nenechávejte ležet na přímém slunci, které by ji mohlo značně poškodit.

ČTĚTĚ:   S dětmi do Chorvatska? Istrie je jasná volba!

potápění v chorvatsku

Každý večer vše důkladně opláchněte sladkou vodou a nechte oschnout. Pokud jenom toto budete dodržovat, můžete se spolehnout, že maska, šnorchl i ploutve vám nějakou dobu vydrží.

ubytování Šolta
Levné apartmány na ostrově Šolta

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Říj 2015, Kategorie : Magazín