Pula a její fantastické pláže: kde šnorchlovat a kam s dětmi?


ubytování Chorvatsko

Skvělou letní destinací je istrijská Pula. Nabízí krásné historické památky, příjemnou atmosféru v ulicích, živý trh s čerstvým ovocem a zeleninou, obchody, bary, špičkové restaurace i cool levné fastfoody. A co je důležité, v okolí najdete perfektní pláže. Každá je jiná a všechny jsou super, o čemž vás ostatně v tomto článku chceme přesvědčit.

Když vyrazíte večer z Čech, ráno už se můžete koupat v křišťálově čisté vodě na Istrii, pokud tedy po vyčerpávající jízdě nedáte přednost posteli u větráku. Pula je nádherné město a každý den můžete vyrazit na jinou pláž. Přinášíme vám tipy na ty nejlepší pláže v Pule a v okolí.

Ambrela – top pláž v Pule

Pokud chcete začít tím nejlepším, co okolí Puly nabízí, je to rozhodně pláž Ambrela, která patří mezi nejoblíbenější v celém Chorvatsku. A že jich tato země má požehnaně! Ambrela nabízí krásné oblázkové pobřeží a křišťálově čistou vodu. Nejen za to si vysloužila Modrou vlajku. Sprchy, převlékárny a výborná kavárna je samozřejmostí. Můžete si tu pronajmout lehátko i slunečník a klidně spokojeně usnout. Voda je tu mělká a vlny klidné. Hodí se tak pro ty úplně nejmladší i pro ty úplně nejstarší. Můžete se sem vydat autem, nebo využít autobus z Puly do Verudela, odkud už je to na pláž jen pár minut po silnici.

Pjescana Uvala – zábavná pláž se super atmosférou

Představujeme vám jednu z nejoblíbenějších pláží v Pule. Pjescana Uvala má pulzující atmosféru, nabízí spoustu zábavy, malebné výhledy na pobřeží a má velmi klidné vody, které jsou úžasné pro plavání. Malé dětičky i jejich rodiče ocení plochy s brouzdalištěm, ve kterých se můžete společně cachtat. Je to oblázková pláž jako stvořená pro odpočinek. Nachází se ve stejnojmenné čtvrti města.

Valkane – na skok z centra Puly

Pokud nechcete vyrážet za koupáním bůhvíkam, můžete se vydat na pláž Valkane, která je městu nejblíže. Najdete ji jen 2,5 km od centra Puly a slouží jako skvělé únikové místo před městským shonem. Jsou tu restaurace a bary i velké parkoviště. Pláž si zamilujete, protože je písečná, takže s sebou nemusíte tahat boty do vody, což obzvlášť oceníte, pokud máte v plánu nejdříve projít město. Můžete si tu vyzkoušet některé vodní sporty, opalovat se a nebo si zaplavat v osvěžující čisté vodě Jadranu.

ČTĚTĚ:   5 důvodů proč cestovat do Chorvatska před sezónou!

Banjole – oblíbené místo pro rodiny s dětmi

Pokud máte rádi ohromující výhledy, je pro vás jako stvořená pláž Banjole. Kromě toho vás tu bude obklopovat svěží zeleň a tyrkysová barva moře. Najdete tu sprchy i místa, kde si můžete dát něco dobrého k jídlu a pití. Je to pláž, kde si i děti najdou zábavu, a proto je velmi oblíbené mezi rodinami s dětmi. Připojte se k nim i vy se svou rodinkou a užívejte si dovolenou, jak má být!

Cyclone – pláž v nádherné přírodě

Pokud při dovolené v Pule zatoužíte po opravdovém klidu, nabízí vám ho úžasná pláž Cyclone. Je to malá zátoka, kterou si oblíbili především místní obyvatelé. Můžete si být skoro jistí, že se tu nesetkáte s davy turistů, pokud se tu zrovna neobjeví zájezd Japonců, což se ale pravděpodobně nestane. Pláž se nachází v klidné lokalitě a nečekejte tu žádné speciální vybavení. Toto je místo, kde místo točeného piva budete nasávat krásu okolní přírody. A jak se sem dostanete? Nejlepší to budete mít autobusem z Puly do destinace s názvem Stoja. Půjdete podél pobřeží, než dojdete ke schodům, které vás zavedou na tuto úžasnou romantickou plážičku.

Histria – top šnorchlovací spot

Výlet na pláž Histria rozhodně stojí za námahu. Přivítá vás tu krásné oblázkové pobřeží, samozřejmě čistá voda (jak jinak) a výjimečné výhledy. Především je to fantastické místo pro šnorchlování a věřte, že se mnohdy budete divit, co to všechno pod tou hladinou plave. Nebojte se, nelekejte se, nic vám neublíží, ani nekousne. Užívejte si ten nádherný podvodní život a kochejte se osvěžující vodou. Potom si zajděte do plážového baru pro lehátko, slunečník, nějaký chlazený drink a odpočívejte. O tom přece ty dovolené jsou, nemyslíte?

ČTĚTĚ:   Aplikace, které využijte při cestě do Chorvatska
Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvn 2024, Kategorie : Chorvatsko