Pula


ubytování Chorvatsko

Přístav Pula je největším městem na celém Istrijském poloostrově. V dobách rakousko-uherské monarchie zde byl vybudován nejvýznamnější válečný přístav celé říše. Nejvýznamnější pamětihodnosti, soustředěné v oblasti Starého Města, pocházejí z antického období rozkvětu pod nadvládou Římanů v 1. století n.l.

Zhruba 15 km od centra stojí na členitém pobřeží jižního cípu Istrie turistická střediska, která byla vybudována na území bývalých osad Medulin, Pomer, Premantura, Banjole a Verudela. Pro letní rekreanty je Pula s nabídkou pestrého městského a kulturního života vítanou změnou po lenošení na pláži.

Hlavní atrakcí Puly je římský amfiteátr z 1. století. V elipsovité, páté největší aréně na světě, sledovalo krvavé gladiátorské souboje v době Římské až 23 tisíc diváků. Dnes je toto historicky cenné a akusticky zajímavé místo vyhrazené umění, hlavně hudbě a tanci. Každoročně v červnu zde probíhá chorvatský filmový festival. Kromě toho se zde konají operní i rokové hudební festivaly. Ve sklepních prostorách je k vidění expozice věnovaná pěstování vína a oliv v antické Istrii.

V Pule jsou i další zajímavosti, ke kterým patří dvojitá brána Porta Gemina, Archeologické muzeum, nebo mohutný trojlodní chrám na nábřeží u přístavu. Ve městě je pak hlavní náměstí, které bylo od antiky po středověk hospodářským a náboženským centrem města. Za pozornost stojí i dobře zachovalý antický Augustův chrám a radnice, stejně tak římský vítězný oblouk, nazývaný také Zlatá brána, postavená již v 1. st. př.n. na počest rodu Sergiů.

Turistická střediska na zelené jižní špičce Istrijského poloostrova jsou vybavena potřebnou infrastrukturou. Hosté tu najdou ubytování v hotelech, apartmánech nebo autokempu a příjemné podmínky pro koupání na oblázkových a písečných plážích s pozvolným vstupem do moře. Pro aktivní návštěvníky jsou k dispozici tenisové kurty, minigolf, kursy jízdy na koni, školy potápění i surfingu. Pro milovníky horských kol je k dispozici půjčovna kol zdarma, takže se mohou prohánět po 9 km dlouhém a až 1,5 km širokém mysu Rt Kamenjak.

ČTĚTĚ:   Svátek Nanebevzetí Panny Marie v Chorvatsku


ubytování Pula
Levné apartmány v PuleOhodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Srp 2014, Kategorie : Magazín