Do Rabacu za plážemi a pohodovou atmosférou


ubytování Chorvatsko

Pokud plánujete cestu do Chorvatska a nejste ještě úplně rozhodnuti, do jaké destinace se vydáte, máme pro vás tip na jedno malebné město na Istrii. Z České republiky to sem není daleko, je tu mnoho možností na krásné výlety a v historických uličkách města najdete vše, co k ideální dovolené potřebujete: příjemné restaurace, kavárny i obchody. Nedaleko samozřejmě leží upravená pláž. Popisované městečko se jmenuje Rabac a najdete ho na jihovýchodním pobřeží Istrie.

Z rybářské obce prosperující turistická destinace

Rabac je rybářské městečko, ve kterém najdete malý přístav. Nejedná se však o žádnou ospalou obec. Rabac je velmi živé město a atraktivní letovisko pro turisty. Díky turismu se město rozrostlo o mnoho rekreačních středisek a vzniklo zde také spoustu nových služeb.

Rabac

V současné době se jedná o známé turistické letovisko, které návštěvníky kromě jiného láká především na krásnou pláž Maslinica, která má ocenění Modré vlajky.

Pláže v této oblasti jsou různorodé. Najdete tu jak oblázkové pláže, tak také betonová mola ideální na opalování a výjimkou nejsou ani skalnaté pláže, které jsou sice na pohled krásné, ale určitě na některých místech s radostí využijete obuv do vody. Krásná pláž je také Girandella, která leží nedaleko a obdržela také Modrou vlajku. Na obou zmíněných plážích si můžete půjčit vodní skútry nebo se projet na vodních lyžích.

Zábava pro děti

Rabac představuje letovisko, které je ideální pro klidnou dovolenou s dětmi. Děti se v Rabacu určitě nudit nebudou. Nejen, že si užijí dost zábavy na pláži, můžete navštívit také místní minigolf, aguapark nebo, pokud jsou už starší, si s nimi zkusit zahrát tenis na tenisovém kurtu.

Rabac

Ty nejmenší možná bude bavit vláček, který v turistické sezóně městečkem projíždí. Nasednout na něj můžete na pláži Maslinica a poveze vás podél promenády po pobřeží. Končí u pláže Girandella. Takže kromě toho, že se vaše děti svezou, můžete tento dětský dopravní prostředek také zároveň využít pro transport z jedné pláže na druhou. Pláže od sebe samozřejmě nejsou nijak daleko, určitě byste vzdálenost ušli v pohodě pěšky. Jen vaše děti si to vláčkem určitě užijí více.

ČTĚTĚ:   Nový turistický spot: Chorvatsko plné života!

Okolní příroda a nedaleká města

Pláž v zálivu je obklopena zelenou vegetací a také okolí tohoto města je tvořeno pěknou přírodou. Doporučujeme udělat si jednodenní výlet do nedaleké malé obce Labin, která se nachází v kopci a z vrcholku je krásný výhled do okolí a na Kvarnerský záliv.

Labin

V Labinu se můžete procházet po původních středověkých uličkách. Relaxujte v malebné kavárně a navštivte útulné obchůdky se zajímavých zbožím a malé galerie. Labin se v poslední době stal magnetem turistů, kteří rádi objevují historická zákoutí Chorvatska. Toto městečko sice nemá moře, ale tak krásné výhledy na něj široko daleko nezažijete.

Krásným výletem může být také návštěva kouzelného města Rovinj nebo nedaleké Puly, kde můžete obdivovat obrovský římský amfiteátr.

 

levné apartmány Rabac
Ubytování v Rabacu

Ohodnoťte
Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Čvc 2017, Kategorie : Chorvatsko