Rekordní turistická sezóna 2017


ubytování Chorvatsko

Chorvatsko je zemí, kterou si čeští turisté velmi oblíbili. A nejen oni. Loňský rok tato země zaznamenala rekordní turistickou sezónu. Průzračné moře, teplo, krásné pobřeží a relativně levné ubytování i ostatní náklady je to, proč si Chorvatsko Evropané často volí jako cíl své vysněné letní dovolené. Češi tuto zemi upřednostňují již 20 let.

Čísla za loňský rok

V roce 2017 navštívilo Chorvatsko 18,5 milionů turistů, což je o 13 % více než tomu bylo v roce 2016. Počet přenocování stoupl na 102 milionů a to je oproti předchozímu roku o 12 % více. Ministerstvo cestovního ruchu může být spokojeno a považuje tento výsledek za historický. Celková částka, která pak plyne z příjmů z cestovního ruchu je cca 11 miliard eur, což představuje meziroční nárůst o 8-10 %.

Letadlo

Zahraničních turistů přijelo nebo přiletělo loni do Chorvatska 16,5 milionů (o 19 % více než rok předchozí) a počet přenocování se vyšplhal na 90 milionů (o 12 % více než rok předchozí). Na svých populárních tuzemských lokalitách přenocovalo celkem 12 milionů místních turistů a i toto číslo vzrostlo oproti roku 2016 – celkem o 14 %.

Kdo Chorvatsko navštěvuje nejvíce?

Možná byste řekli, že Češi, ale není to pravda. Loňský rok přijelo nejvíce turistů z Německa – 20,7 milionu přenocování. 10,1 přenocování uskutečnili Slovinci, 7,6 milionu Rakušané, 6,3 milionu Poláci a Češi jsou až za nimi s 5,4 miliony přenocování.

Rovinj

Jaké jsou nejoblíbenější destinace?

Podle počtu přenocování bylo nejoblíbenější destinací město Dubrovník a Rovinj. Co se týče ostrovů, zvítězil Krk, Pag a Lošinj.

Stále více stoupá také obliba ubytování v soukromých apartmánech a cestování na vlastní pěst bez cestovních kanceláří. Vyrazíte letos i vy?

 

levné apartmány Rovinj
Ubytování v Rovinj

One Response to Rekordní turistická sezóna 2017

  1. Plně souhlasím s tou poslední větou, už třetím rokem díky Vašim stránkám mám zajištěné ubytování. Letos je to rekordní, protože jsem sehnala v hlavní sezóně pro 4 osoby ubytování přímo u pláže za 36€ 🙂 Takže moc, moc děkuji!!!

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Úno 2018, Kategorie : Chorvatsko