Riviéra Rogoznica – pohádková dovolená u nejkrásnějšího přístavu


ubytování Chorvatsko

Zimní období je ideální pro plánování letní dovolené. Pohodlně se usaďte a mrkněte na náš dnešní tip! Představujeme vám místo v samém srdci Dalmácie, v oblasti, která pro svůj ekologický a šetrný přístup k přírodě získala mnohá ocenění. Vítejte v panenském ráji riviéra Rogoznica.

Městečko Rogoznica se nachází na uměle vytvořeném poloostrově, který byl dříve ostrůvkem, vzdáleném jen 30 kilometrů na jih od Šibeniku. Najdete tu klidný a bezpečný přístav, který slouží jako kotviště mnoha člunů. Jmenuje se Marina Frapa a každý rok získává ocenění v oblasti ekologie. Přístav je považován za nejkrásnější na Jadranu. Najdete tu i venkovní mořské akvárium, které je velkou atrakcí pro děti i dospělé.

Rogoznica je klidná obec, kde se podle vyprávění často zázračně zjevovala Panna Marie. Té je také zasvěcen místní kostelík.

Po celé riviéře, která má délku přes 50 km, najdete spoustu zátok a pláží, z nichž nejoblíbenější jsou Kanica, Lozica nebo Oštrička luka. Vyberte si kromě Rogoznice jedno z těchto letovisek: Zatoglav, Stupin, Čeline, Ražanj nebo Kanica a zažijete v nich naprostou pohodu, klid, pěkné prostředí, fajn podniky a rozhodně přívětivé lidi.

Riviéra jako z pohádky

Můžete namítnout, že s jedná o místo v Chorvatsku, které je jako každé jiné. Proč tedy zrovna sem? Z prostého důvodu: tady si dokonale odpočinete. Celá riviéra působí jako z pohádky. Pobřeží omývá krásné moře, je tu spousta malých ostrůvků a zátok, které jsou jako stvořené nejen pro rybáře, ale pro každého, kdo chce jen relaxovat v nádherném klidném prostředí.

Krása této oblasti nejvíce ohromí ty, kteří tudy budou plout na lodi nebo plachetnici i ty, kteří se tu budou prohánět na vodních lyžích. A zkrátka nepřijde ani ten, kdo se rozhodne prozkoumat ji pod mořem. Kdybyste měli zájem, poblíž obce Ražanje je možné zapůjčit veškeré vybavení v potápěčském centru.

ČTĚTĚ:   Jak si vede Chorvatsko v evropském žebříčku oblíbenosti dovolené

Až moc velký klid? Večer nikoliv!

Přestože je riviéra přes den klidným a velmi příjemným místem, vězte, že večery jsou tu plné zábavy! V Rogoznici to žije: venku je spousta lidí, v restauracích a kavárnách na pobřeží se můžete snadno přichomítnout k hudebnímu vystoupení s živou hudbou. Můžete zajít na diskotéku do přístavu a kdyby vám to bylo málo, letovisko Primošten s největším klubem v celé Dalmácii odtud není daleko!

levné apartmány Rogoznica
Ubytování v Rogoznici

Riviéra Rogoznica – pohádková dovolená u nejkrásnějšího přístavu
5 (100%) 1 hlas[ů]

5 Responses to Riviéra Rogoznica – pohádková dovolená u nejkrásnějšího přístavu

 1. Lucie Bolfová

  Rogoznica,moje srdcovka,byli jsme tam celkem 4x.

 2. Bára Kubišová

  Zbožňujeme to tam… nejkrásnější místo v Chorvatsku ❤️❤️❤️

 3. Alexandra Mičíková Kratochvílová

  Boli sme vlani.Tento rok ideme zas!

 4. Tereza Šmoldasová

  David Tůma tam je to top! Úžasné i to skákání.

 5. Lucie Bolfová

  Simona Kuchařová Simi ani nemluv jela bych kdekoliv k moři

Klikněte přes kterou službu chcete vložit komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *


publikováno: Led 2021, Kategorie : Chorvatsko